Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
25/03/2024 - 10:05

Wierzy w lepsze jutro i dokonuje rzeczy niemożliwych. Teraz startuje w wyborach wójta gminy Korzenna

Rafał Gajewski, kandydat na wójta gminy Korzenna, jest przekonany, że to potrzeby mieszkańców powinny wyznaczać kierunek rozwoju samorządu. W swojej dotychczasowej pracy dziennikarskiej nie raz udowodnił, że głos potrzebujących i problemy drugiego człowieka nie są mu obojętne.

Rafał Gajewski stawia na szacunek do drugiego człowieka 

Rafał Gajewski to kandydat na wójta gminy Korzenna w tegorocznych wyborach. Do tej pory przez ostatnie pięć lat sprawował funkcję radnego. Teraz startuje na wójta z własnego komitetu KWW Rafała Gajewskiego – Postaw na szacunek.

Rafał Gajewski jest przekonany, że to właśnie potrzeby mieszkańców gminy Korzenna powinny wyznaczać kierunek rozwoju samorządu. Jego dotychczasowa praca – jako dziennikarza lokalnego portalu – również skupiała się na ludziach. W redakcji „Sądeczanina” dał się poznać jako osoba bardzo empatyczna i wrażliwa na krzywdę drugiego.


Swoją otwartą postawą Rafał zaskarbiał sobie życzliwość osób, które spotykał na swej zawodowej drodze. Niejednokrotnie udowadniał, że wspólnymi siłami można wiele zmienić. Nieograniczona wiara w lepsze jutro napędza go do działania nawet w sytuacjach – na pozór – niemożliwych do rozwiązania.

Rafał Gajewski – działalność charytatywna

Tak było na przykład wtedy, gdy Rafał przyszedł do redakcji „Sądeczanina” z pomysłem na utworzenie zbiórki dla rodziny Gawlików z Wojnarowej. Wystarczyło, że raz usłyszał o tym, jak trudny los spotkał rodzinę z Wojnarowej i od razu oddał tej akcji całe swoje serce. Jego entuzjazm zadziałał na wszystkich wokół.


Celem było wybudowanie nowego domu dla rodziny Gawlików. Budynek musiał być dostosowany do potrzeb osoby jeżdżącej na wózku. Wydawało się, że zebranie kwoty potrzebnej na zrealizowanie tego celu jest rzeczą niemożliwą. Dzięki świetnej współpracy z panią Arlettą (nauczycielką w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu) i za sprawą hojnych darczyńców, udało się wybudować dom i już w 2019 roku rodzina Gawlików spędziła w nim Święta Bożego Narodzenia.

Rafał pomógł również odmienić życie mieszkańca Jasiennej, który został ciężko ranny w tragicznym wypadku w Łęce. Na leczenie i profesjonalną rehabilitację zebrał wraz z Czytelnikami „Sądeczanina” ponad 90 tysięcy złotych. W swoim najbliższym otoczeniu zawsze dostrzega ludzi, którzy potrzebują pomocy. Potrafi też zmobilizować innych do działania.

W 2020 roku wspólnie z wolontariuszką Szlachetnej Paczki, pomógł w remoncie domu pana Mariana z Lipnicy Wielkiej. Pan Marian zmagał się z chorobami w samotności, a dom, w którym mieszkał, wymagał gruntownego remontu. Na początku Rafał określił cel – 28 tysięcy złotych, aby pokryć najbardziej pilne potrzeby. Następnie skupił się na nagłaśnianiu sprawy na łamach naszego portalu. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania! W niedługim czasie na zrzutkę wpłacono ponad 68 tysięcy złotych. Kwota ta pozwoliła panu Marianowi cieszyć się życiem w godnych warunkach.


To również Rafał Gajewski koordynował wszystkie akcje pomocowe, o których mogliście czytać na łamach „Sądeczanina”. Angażował się również w wielkie wydarzenie Fundacji Sądeckiej – „Serce Sercu”. W czasach pandemii był pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu”. Dzięki jego pracy do medyków, opiekujących się pacjentami chorymi na COVID-19, trafiło ponad 1500 posiłków. ([email protected] Fot. Sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu