Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
08/02/2024 - 18:25

Małgorzata Gromala chce wrócić do Podegrodzia. Powalczy z wójtem Banachem o fotel wójta

Podegrodzie to kolejna gmina naszego regionu, w której wójt, który przegrał mandat w wyborach samorządowych w 2018 roku chce fotel szefa samorządu odzyskać. W szranki ze Stanisławem Banachem stanie Małgorzata Gromala.

Pierwszy kandydat to obecny wójt Podegrodzia Stanisław Banach, który w 2018 sięgnął po fotel gospodarza gminy z KW Prawo i Sprawiedliwość. Jednak po reelekcję idzie już – o czym nas sam dziś poinformował – pod własnym sztandarem Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisława Banacha.

Kto stanie z nim w szranki? I tu pewnie niewielu z Was zaskoczymy. Otóż o fotel wójta Podegrodzia ubiegać się będzie też poprzedniczka Banacha, czyli Małgorzata Gromala. W poprzednich wyborach startowała z KWW Małgorzata Gromala i przegrała z następcą wynikiem 2 231 do 3 107 głosów. 

To auto kosztowało Podegrodzie ponad 400 tysięcy. Co będą mieli z niego mieszkańcy?

Po utracie stanowiska wójta Gromala zadomowiła się w Rabce-Zdroju, gdzie jest obecnie zastępcą burmistrza. Teraz będzie tradycyjnie startować ze swojego komitetu KWW Małgorzata Gromala. Zapytana o trzy zadania, które chce zrealizować jako wójt Podegrodzia mówi: - Przede wszystkim chcę uporządkować finanse publiczne, finanse gminy, która teraz jest zadłużona na około 30 milionów złotych. Kolejna rzecz to poprawa bezpieczeństwa, ciągle mamy choćby za mało chodników przy drogach gminnych i powiatowych.

A ostatni cel Gromali – poprawić obsługę mieszkańców w Urzędzie Gminy i podlegających jej jednostkach. Czy przekona tym do siebie na nowo podegrodzian? Dowiemy się już 7 kwietnia. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu