Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
20/02/2024 - 08:15

- To były bardzo dobre lata dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego - starosta Marek Kwiatowski podsumowuje

To była bardzo dobra kadencja pod względem inwestycji! Bilans ostatnich pięciu lat na terenie Powiatu Nowosądeckiego to między innymi 150 kilometrów zmodernizowanych dróg, 32 kilometry wybudowanych chodników, 19 wybudowanych lub zmodernizowanych mostów i 110 doświetlonych i bezpiecznych przejść dla pieszych.

To wynik współpracy Zarządu Powiatu na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, Rady Powiatu Nowosądeckiego, a także wójtów i burmistrzów z Sądecczyzny. W sumie, w latach 2019-2024 Powiat Nowosądecki przeznaczył na inwestycje drogowe 355 milionów złotych, z czego pozyskał ze środków zewnętrznych ponad 186 milionów złotych!

Dobiegająca końca ponad 5-letnia kadencja samorządów skłania do podsumowań. Rozpoczynamy więc informacyjny cykl dotyczący podsumowania ponad 5-letniej kadencji władz Powiatu Nowosądeckiego.

- Wraz z radnymi i Zarządem Powiatu dbałem o zrównoważony rozwój całej Sądecczyzny - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Właśnie na tym polega praca samorządowców. Dzisiaj przedstawiam jej efekty: to, co udało nam się zrobić, a także to, co zaplanowaliśmy na 2024 rok. Już teraz mamy podpisane umowy z wykonawcami na remonty i modernizacje dróg na ponad 55 milionów złotych! Prace ruszą niebawem. Cieszę się, że mogłem pracować dla mieszkańców Ziemi Sądeckiej i na co dzień z nimi współpracować. Dziękuję, że mieszkańcy obdarzyli mnie zaufaniem, a radni wybrali na starostę. Starałem się jak najlepiej wykorzystać ten czas i uważam, że to się udało.
 
 Ale nie tylko modernizacje dróg były istotne. W latach 2019-2023 władze Powiatu zrealizowały wiele projektów w zakresie sportu. Przy każdej szkole powiatowej wybudowano lub zmodernizowano boiska, wybudowano część lekkoatletyczną, wyremontowano sale gimnastyczne i wybudowano dwie hale sportowe.
 
- Największą inwestycją sportową w historii Powiatu Nowosądeckiego jest oczywiście budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach, w skład którego wchodzi hala sportowa ze strzelnicą oraz obiekty zewnętrzne: otwarty basen pływacki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż, miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, szklane boisko do squasha – mówi starosta Marek Kwiatkowski. Ponadto:

  • wybudowano lub zmodernizowano boiska przy szkołach powiatowych: ZSZ w Grybowie, ZSP w Nawojowej, ZSP w Krynicy-Zdroju, ZS w Starym Sączu,
  • wyremontowano sale gimnastyczne w szkołach powiatowych: ZSZ w Grybowie, ZSP w Nawojowej, ZSP w Krynicy-Zdroju, ZS w Starym Sączu,
  • wybudowano bieżnie, rzutnie, skocznie i miejsca do pchnięcia kulą przy szkołach powiatowych: ZSP w Krynicy-Zdroju, ZSP w Nawojowej, ZS w Marcinkowicach.

 Sporo projektów zostało też zrealizowanych w zakresie kultury, edukacji, ratowania zabytków, dbania o historię i regionalizm, a także w zakresie promocji Sądecczyzny w kraju i poza jego granicami. To wszystko przekłada się na większą liczbę turystów i poprawę jakości życia mieszkańców Ziemi Sądeckiej.

- Co roku wspieraliśmy również służby odpowiadające za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - W ciągu czterech ostatnich lat przeznaczyliśmy na to ponad dwa miliony złotych. W tym roku zwiększymy tę pomoc o kolejne 200 tysięcy złotych. W kolejnych dniach będziemy szczegółowo informować o inwestycjach i projektach zrealizowanych przez władze Powiatu Nowosądeckiego. (źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu) Fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu