Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/03/2024 - 20:40

Kim jest człowiek, który rzucił rękawicę Bernardowi Stawiarskiemu?

Pełen zapału, charyzmatyczny, doświadczony, ale przede wszystkim zmotywowany i rządny zakończenia siedemnastoletniej niepodzielnej władzy obecnego wójta Gminy Chełmiec. Kim jest tajemniczy Kuzak?

W przekroju kilku ostatnich wyborów samorządowych w gminie Chełmiec, jak w zwierciadle odbija się obraz wielu odważnych kontrkandydatów, którzy podjęli się próby obalenia z tronu wójta chełmieckiego. Wszystko bezskutecznie.

Przez 17 lat niepodzielnie rządzi gminą. Bernard Stawiarski. Samorządowiec nietuzinkowy i żywo zabierający głos w dyskusjach społecznych i dochodzący swych racji, co też widać na powyższym materiale wideo. Częsty gość spotkań przeciwnych mu komitetów wyborczych.

Po siedemnastu latach pojawił się człowiek, który twierdzi, że wie jak przekonać ludzi do wyboru zmiany w Gminie Chełmiec. Ożywczy powiew, który ma zmieść z powierzchni wszelki brud pozostawiony przez buty tych, którzy jego zdaniem deptali porządek, prawo, powagę urzędu, udowodnili, że nie liczą się z godnością i poczuciem honoru zwykłych mieszkańców.

Stanisław Kuzak to 56-letni dotychczasowy Radny Gminy Chełmiec. Sołtys wsi Chomranice. Emerytowany funkcjonariusz Straży Granicznej. Budowniczy domu dla dzieci i niepełnosprawnych Piotra i Pawła. Organizator i animator wycieczek i spotkań integracyjnych mieszkańców, zwłaszcza seniorów Gminy Chełmiec.

Ma żonę Martę i dwóch synów.

Zagorzały zwolennik powrotu autobusów MPK do gminy Chełmiec i wprowadzenia Karty Chełmieckiej na wzór podobnej sprawdzonej i działającej Karty Nowosądeczanina. Zapowiada wprowadzenie darmowych biletów autobusowych dla młodzieży uczącej się.

Bliski jemu serce pozostaje Kamieniołom w Klęczanach, którego funkcjonowanie wciąż nie do końca jest jasne i chce wprowadzić transparentność w kontrolowaniu jego dochodów oraz sekcji inwestycyjnej kopalnianej spółki.

Orędownik wybudowania kładek dla pieszych oraz uruchomienia transportu publicznego dla mieszkańców Gminy Chełmiec podróżujących do Nowego Sącza na czas zamknięcia ul. Krakowskiej w dzielnicy Helena w ramach przebudowy i modernizacji połączeń kolejowych.

Autor projektu wybudowania w Chomranicach ultranowoczesnego przesiadkowego dworca kolejowego, który już dziś zyskał miano architektonicznej perełki nie mającej sobie równych na mapie kraju.

Jako samorządowiec przyczynił się do powstania chodników i oświetlenia drogowego Doliny Smolnika na terenie gminy Chełmiec, a także dokonał gazyfikacji całego sołectwa Chomranice.

Jak sam przyznaje nie może patrzeć już na niegodziwe warunki pracy chełmieckich urzędników. Jedna z najbogatszych gmin w Polsce z zupełnie niezrozumiałych dla niego powodów nie potrafi zapewnić pracownikom warunków, zmuszonym przez cały dzień do przesiadywania w ciasnych nieergonomicznych pomieszczeniach. Chce dodać im poczucia godności, wiary w siebie i naładować pozytywną energią. Tylko pracownik z uśmiechem na ustach i z odpowiednim nastawieniem bowiem może w sposób właściwy służyć mieszkańcowi w załatwianiu jego codziennych spraw i bolączek.

Gruntowny przeciwnik nepotyzmu, ale również hurtowego zwalniania pracowników, choćby ze względu na ich poglądy czy zapatrywania polityczne. Jak przyznaje, w jego środowisku znajdzie się miejsce dla wszystkich.

Przeciwstawia się samowoli deweloperskiej oraz niedostosowaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bez uwzględniania wydolności infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej, czego żywy przykład mieliśmy ostatnio w Niskowej.

Interesuje się piłką nożną, koszykówką i siatkówką. W zimie jeździ na nartach i łyżwach. Uwielbia psy, kontakt z przyrodą, a jak sam dodaje kocha kwiaty, przede wszystkim wręczać kwiaty. Jego ulubione to róże.

Jest liderem Komitetu Wyborczego Wyborców Sprawiedliwa Gmina.

Poparcie dla Stanisława Kuzaka w zbliżających się Wyborach na Wójta Gminy Chełmiec wyraziło wiele osób znanych z życia publicznego m.in. Zbigniew Piekarski - pierwszy Wójt Gminy Chełmiec, Zygmunt Berdychowski - Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego czy Rafał Kmak - ongiś także aspirujący na stanowisko włodarza gminy.

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisława Kuzaka "Sprawiedliwa Gmina"

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu