Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
06/10/2023 - 10:40

To dla niego najwyższy priorytet. Kandydat Konfederacji zapowiada, co zrobi jako poseł

Zbliża się czas decyzji. 15 października odbędą się wybory parlamentarne, po których dowiemy się, kto będzie rządził naszym krajem przez następne cztery lata. Do Sejmu chce się dostać również startujący z list Konfederacji - Michał Pietruch. Jak przekonuje, priorytetem jest dla niego budowa “sądeczanki”.

Skąd pana decyzja o kandydowaniu do Sejmu?
- Jako wnuk żołnierza wyklętego mam od dziecka głęboko w sercu zakorzeniony patriotyzm do ojczyzny i poczucie odpowiedzialności za nasz kraj. Dodatkowo, po 10 latach pracy w przemyśle i zrealizowaniu z sukcesem wielu międzynarodowych projektów chciałbym zebrane doświadczenie wykorzystać dla rozwoju Polski i Sądecczyzny. 

Co pan chce zrobić dla Sądecczyzny i czy zacznie pan od „sądeczanki”?
- Tematy motoryzacyjne są bliskie mojemu sercu i to nimi chcę się zajmować w Sejmie. Dlatego droga szybkiego ruchu do Nowego Sącza ma dla mnie najwyższy priorytet. Obiecuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby w końcu Sądeczanka powstała. Jej brak powoduje realne wykluczenie komunikacyjne Sądeczan i brak zagranicznych inwestycji, co w konsekwencji powoduje brak perspektyw dla młodych i niższe zarobki mieszkańców.

Czy weźmie pan udział w referendum i jak będzie pan głosować?
- Niestety partia rządząca z pięknej rzeczy jaką jest referendum, zrobiła pośmiewisko za pomocą absurdalnie skonstruowanych pytań, na które nie da się dobrze odpowiedzieć. Z tego względu odmówię przyjęcia karty referendalnej.

Czy jest pan za utrzymaniem programów socjalnych, wprowadzonych przez PiS i dlaczego?
- Jestem za utrzymaniem obecnego poziomu wsparcia dla dzieci, ludzi chorych i rencistów, natomiast tylko dla Polaków i ludzi z polskim obywatelstwem.

Czy jest pan za utrzymaniem religii w szkołach?
- Myślę, że decyzja, gdzie powinny odbywać się zajęcia religii, powinna być pozostawiona rodzicom i poszczególnym szkołom. Osobiście dla mojego dziecka wolałbym, żeby lekcje religii były w szkole.

Co pan sądzi o zapowiedzi wprowadzenia aborcji na życzenie do 12 tygodnia?
- W dobie szeroko dostępnych środków antykoncepcyjnych aborcja na życzenie jest niedopuszczalna i nieakceptowalna i jest oznaką całkowitego braku odpowiedzialności za podejmowane czyny. Niemniej dopuszczam aborcję w szczególnych przypadkach np. ciąża powstała z gwałtu, ciąża ze związków kazirodczych, poważne uszkodzenie lub śmiertelna choroba dziecka czy ciąża zagrażająca życiu kobiety.

Czy jest pan za utrzymaniem pomocy dla Ukrainy?
- Pomoc humanitarną jak najbardziej należy kontynuować, natomiast jeśli chodzi o pomoc militarną, Polska powinna przestrzegać reguł ustalanych przez USA i NATO. Jeśli USA i NATO zdecydują wstrzymać pomoc militarną Ukrainie to Polska powinna również wstrzymać pomoc. Niemniej jeśli Ukraina zdecydowałaby się znieść cła na polskie produkty oraz odblokowanie ekshumacji ciał Polaków na Wołyniu, to dopuszczam dalsze militarne wspieranie naszych wschodnich sąsiadów.

([email protected], fot.: Michał Pietruch)Dziękujemy za przesłanie błędu