Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
28/08/2019 - 20:45

Marta Mordarska nie wystartuje w wyborach do Senatu

Marta Mordarska, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON, nie jest już kandydatką PIS w październikowych wyborach do Senatu. Dziś złożyła rezygnację. Zastąpi ją Wiktor Durlak.


Marta Mordarska znalazła się na głoszonej niedawno oficjalnej liście kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych. Miała startować do Senatu ze swojego okręgu nr 37. Dziś złożyła rezygnację. Z przyczyn osobistych.

- Pani Marta Mordarska zrezygnowała z przyczyn osobistych z udziału w wyborach do Senatu RP - potwierdził w wysłanym popołudniem komunikacje Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego i pełnomocnik Okręgu 14 PiS. I rozwiał wątpliwości kto ma zająć miejsce Marty Mordarskiej. - Kandydatem do Senatu RP, który uzyskał poparcie władz Prawa i Sprawiedliwości jest pan Wiktor Durlak.

Wiktor Durlak
Wiktor Durlak ma 36 lat, mieszka w Białej Niżnej, jest absolwentem Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej I i II stopnia - kierunek zarządzanie i administracja publiczna. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Grybowie. Jest radnym powiatowym dwóch kadencji. Ma żonę, Dominikę.

Obecny kandydat PiS długo był związany z senatorem Stanisławem Kogutem. Na 45 dni przed wyborami okazało się, że to on zmierzy się ze swym mentorem. Oficjalnie, w okręgu 37 ani w okręgu 14 do Sejmu PKW nie zarejestrowała jeszcze żadnego kandydata. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)