Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
15/11/2018 - 12:25

Marszałek Krupa oddaje władzę i wylicza sukcesy koalicji która przegrała wybory

Jedno jest pewne: za nami dobry i konstruktywny czas, który pozwolił Małopolsce rozwinąć skrzydła i wysoko uplasować pozycję województwa na tle innych regionów w kraju i za granicą - podkreślał w swoim wystąpieniu marszałek Jacek Krupa, który dziękował radnym, samorządowcom, przedstawicielom organizacji pozarządowych, instytucji wojewódzkich, a także pracownikom i współpracownikom za cztery lata - jak podkreślała owocnej współpracy.

Za nami dobry i konstruktywny czas, który pozwolił Małopolsce rozwinąć skrzydła i wysoko uplasować pozycję województwa na tle innych regionów w kraju i za granicą - podkreślał w swoim wystąpieniu marszałek Jacek Krupa, który dziękował radnym, samorządowcom, przedstawicielom organizacji pozarządowych, instytucji wojewódzkich, a także pracownikom i współpracownikom za cztery lata - jak podkreślała  owocnej współpracy

- To właśnie między innymi ona przyczyniła się do rozwoju Małopolski oraz sprawiła, że marka województwa jest dziś nie tylko silna, ale także konkurencyjna i coraz bardziej rozpoznawalna.

Czytaj też Jest pewniak z Nowego Sącza na marszałka Małopolski. Totalne zaskoczenie?

Krupa dziękował też  koalicjantom z PSL i opozycji.

- Mimo różnic i drobnych sporów, zawsze merytorycznie podchodziliśmy do wszystkich tematów dotyczących województwa. Pewne jest, że ta ścisła współpraca i nasze działania służyły wszystkim Małopolanom i przyczyniły się do rozwoju całego naszego regionu – mówił marszałek.

Jak podkreślił marszałek, ponad 80 proc. Małopolan jest zadowolonych z miejsca, w którym mieszka i nie zamieniłoby go na inne, na co jak zaznaczał wpływ miały między innymi  inwestycje transportowe i infrastrukturalne.

Małopolska - mówił Krupa - realizuje największy w historii plan budowy obwodnic. Wśród zaplanowanych do realizacji 15 takich inwestycji, część udało się już oddać do użytku, na przykład obwodnicę Skały, Oświęcimia, Gdowa czy Miechowa. W sumie na różne inwestycje drogowe, które zdecydowanie poprawiły komfort podróży i pozytywnie wpłynęły na życie mieszkańców, Małopolska przeznaczyła w latach 2014-2018 ponad 1,6 mld zł - przytaczał dane marszałek.

W swoim wystąpieniu  wspomniał też o Szybkiej  Kolej Aglomeracyjnej obejmuje trzy linie, poprowadzone od Krakowa w każdą stronę regionu.

Przewoźnik województwa – Koleje Małopolskie – mogą się dziś poszczycić 40 najnowocześniejszymi pociągami. Co więcej, nieustannie poszerzają swoją ofertę - podkreślał. - Dotychczas z tej formy transportu skorzystało już 15 mln osób. Uzupełnieniem transportu kolejowego są powstające parkingi Park&Ride i Bike&Ride, których docelowo ma być 178, a także 42 zintegrowane węzły przesiadkowe.

Czytaj też Wojna PiS-owców z PiS-owcem. Kto chce wysadzić Pławiaka z siodła starosty 

Małopolska - mówił Krupa - stawia też na transport ekologiczny, jako jedną z form poprawy jakości powietrza i walkę ze smogiem. Dzięki środkom unijnym modernizowany jest tabor autobusowy. Dziś po Małopolsce jeździ już 370 nowoczesnych autobusów – także elektrycznych i na gaz.

Podczas posiedzenia za czteroletnią współpracę na rzecz Małopolan i województwa, oprócz przewodniczących komisji, podziękowała także przewodnicząca sejmiku – Urszula Nowogórska.

Dla mnie te cztery lata to ogromne wyzwanie, duma, a przede wszystkim zaszczyt, że mogłam z Wami pracować i zasiadać w prezydium. Kierowanie sejmikiem było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Wspólne tematy, dyskusje i wspaniałe inicjatywy realizowane na rzecz mieszkańców i Małopolski – z tego radni wywiązali się bardzo dobrze. Serdecznie dziękuję wszystkim, z którymi dane mi było współpracować.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot UMWMDziękujemy za przesłanie błędu