Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
14/10/2019 - 00:00

Wiesław Janczyk zdobył mandat posła w wyborach parlamentarnych 2019 [WIDEO]

- Podchodzę do tego bez emocji, choć moje oczekiwania są pozytywne – tak pierwsze, wstępne wyniki komentował w niedzielę poseł Wiesław Janczyk, który ponownie ubiega się o mandat w Sejmie. W poniedziałek okazało się, że go zdobył, uzyskując ponad 16 tys. głosów. Głównie w powiecie limanowskim, nowosądeckim i w samym Nowym Sączu - pokazują wyniki wyborów 2019 PKW.

Liczę na rozsądek wyborców – mówi Wiesław Janczyk.  Liczę na to, że posługują się racjonalnym kryterium, że doceniają ciężką pracę i  zaangażowanie. Myślę, że to decyduje o oddaniu komuś głosu zaufania przy urnie wyborczej. Niemniej jednak za każdym razem podchodzę do wyborów z pokorą. To jest wielkie przeżycie i staram się sobie z tym radzić.

Czekam w napięciu, ale jestem przygotowany na obydwa warianty. Tym bardziej, że sondaże wskazują na to, że zdobycie w naszym okręgu dziewięciu mandatów jest niełatwe. Optymistyczny wariant zwiększenia liczby posłów z Sądecczyzny jest teraz weryfikowany poprzez liczenie głosów.

Najważniejsze, że Prawo i Sprawiedliwość może nadal samodzielnie sprawować władzę i to jest najlepsza z możliwych wiadomości bez względu na to, ile partii ostatecznie wejdzie do sejmu. Widzę  jednak zapas mandatów w większej ilości niż ta startowa, cztery lata temu. Wierzę w to, że sondaże uzyskają potwierdzenie i nastąpi jeszcze wzmocnienie przy rzeczywistym liczeniu głosów na korzyść PiS.   

Wiesław Janczyk zasiada w Sejmie od 2007 roku. W 2015 otrzymał 16 349 głosów. W marcu 2016 powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. 20 marca 2018 został odwołany z tego stanowiska.

Wiesław Janczyk, wyniki wyborów 2019 PKW

Czytaj też Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 na Sądecczyźnie: komentarze, opinie, liczby 

[email protected] fot. Jm

Wielu polityków PiS w noc wyborczą zebrało się w biurze poselskim Jana Dudy
Posłowie Jan Duda, Wiesław Janczyk, marszałek województwa Witold Kozłowski, kandydaci z listy PiS i wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości noc wyborczą spędziło przy Jagiellońskiej:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)