Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
13/10/2019 - 23:30

Jakub Bocheński z Lewicy komentuje wyniki wyborów do Sejmu 2019 [WIDEO]

Lewica po czterech latach wraca do Sejmu. Zdobyła 11,9 proc. poparcia. Czy ten wynik przełoży się również na mandaty w okręgu 14? Jakub Bocheński był bardzo blisko sejmowego fotela.

- Kiedy Lewica idzie zjednoczona, wówczas odnosi sukces. Mamy dzisiaj wynik około 12 procent według wstępnych sondaży, ale co najważniejsze, jesteśmy trzecią siłą w polskim Sejmie. Te cztery lata kiedy nie było Lewicy w Sejmie pokazało jak wielką to było dysfunkcją polskiego parlamentaryzmu, dlatego cieszę się, że wracamy w wielkim stylu.

- Pokazaliśmy, że Lewica ma zmianę pokoleniową. Są nowe twarze, jest konkretny program, dlatego ten wynik mam nadzieję, że finalnie będzie jeszcze wyższy. Czekamy na podliczenie wszystkich głosów – komentuje Jakub Bocheński, kandydat Lewicy do Sejmu w okręgu numer 14, który w wyborach parlamentarnych 2019 zdobył ponad 15 tysięcy głosów. Wyborców przekonał do siebie głównie w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.

Zobacz też Wyniki wyborów parlamentarnych 2019: liczby, fakty, opinie!

- Myślę, że jeden mandat jest pewny dla kandydata czy kandydatki z Lewicy, który uzyska największy wynik na naszej liście. Musimy poczekać te dwa dni, bo dopóki nie ma oficjalnych wyników, to wszystko jest możliwe. Jaki będzie układ finalny podziału głosów? Wszystko okaże się w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu godzin – dodaje Bocheński

RG [email protected], Film KS, Fot. RG

Euforia w sztabie Lewicy. Radość, szampan i oklaski
Lewica po czterech latach wraca do Sejmu. Zdobyła 11,9 proc. poparcia. Czy ten wyniki przełoży się również na mandaty w okręgu 14? O tym przekonamy się już wkrótce.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)