Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
13/10/2021 - 14:25

Zygmunt Berdychowski odznaczony medalem za zasługi dla SGH w Warszawie

Podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie medalem za zasługi dla SGH odznaczono Zygmunta Berdychowskiego, przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

- O panu Zygmuncie Berdychowskim można powiedzieć, że jest człowiekiem-instytucją. Założony przez niego w 1991 roku Instytut Studiów Wschodnich jest najważniejszym ośrodkiem dialogu między Wschodem a Zachodem – mówił dr hab. Roman Sobiecki, prorektor ds. rozwoju SGH podczas inauguracji roku akademickiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Prorektor wspomniał również o tym Forum Ekonomicznym, które od trzydziestu lat stanowi miejsce dialogu pomiędzy przedstawicielami biznesu, instytucji, polityki i nauki. – Zasługą pana Zygmunta Berdychowskiego jest to, że od czterech lat Szkoła Główna Handlowa w Warszawie została włączona do organizacji Forum, a od tego roku ma status głównego partnera merytorycznego. Dzięki temu nasz głos, przedstawicieli nauk społecznych, ekonomii, finansów, zarządzania i nauk o politykach publicznych jest szczególnie dobrze słyszalny – dodał dr hab. Roman Sobiecki.

Ponadto od czterech lat ISW i SGH wspólnie tworzą raporty stanowiące odpowiedź na potrzebę merytorycznej dyskusji. Roman Sobiecki podkreślił, że prezentacja raportu jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń każdego Forum.

Za włączenie SGH do publicznej debaty kapituła postanowiła przyznać Zygmuntowi Berdychowskiemu, przewodniczącemu Rady Programowej Forum Ekonomicznego, medal za zasługi dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zygmunt Berdychowski odebrał medal z rąk rektora SGH Piotra Wachowiaka oraz prof. dr hab. Marka Rockiego. Transmisję z inauguracji roku akademickiego na SGH można obejrzeć na platformie YouTube. ([email protected], fot. Forum Ekonomiczne oraz screen YouTube SGH Warsaw School of Economics)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu