Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
29/05/2024 - 14:00

Znów będą ogromne utrudnienia na drogach. Tędy przejadą kolarze

Już w najbliższą niedzielę (2 czerwca) kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu na drogach Sądecczyzny. Wszystko przez wyścig kolarski, którego trasa biegnie przez kilka miejscowości naszego regionu. W tym dniu niektóre drogi będą zamknięte. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.


Już w niedzielę (2 czerwca) trzydzieści dwie grupy kolarskie z całego świata wystartują w 62. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Trasa jednego z etapów biegnie przez Sądecczyznę, dlatego w tym dniu należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Wyścig rozpocznie się w Jabłonce, a zakończy na Przehybie. Kolarze pokonają w sumie 132 kilometry. 

Zobacz też Zanim się urodziła, już musiała stoczyć walkę o życie. Emilka z Niskowej potrzebuje pomocy

Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 12 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (ul. Józefa Piłsudskiego – Stefana Batorego – Rynek – Jana III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.  

- Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników. Apelujemy, gdy to tylko możliwe, o wybranie alternatywnej trasy, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb - apeluje Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)







Dziękujemy za przesłanie błędu