Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
15/06/2020 - 13:15

Znów alarm bombowy podczas matur. Policja szuka winnego

Władze jednej z sądeckich szkół otrzymały maila, że w budynku została podłożona bomba. Ta wiadomość postawiła na nogi sądeckie służby ratunkowe. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i egzamin maturalny został przeprowadzony zgodnie z planem.

Dzisiaj maturzyści sprawdzają swoją wiedzą z matematyki na poziomie rozszerzonym. Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym, dyrekcje niektórych szkół w Polsce otrzymały wiadomości mailowe z treści których wynikało, że w budynkach zostały podłożone ładunki wybuchowe.

Do podobnej sytuacji doszło dzisiaj rano w jednej ze szkół średnich znajdujących się przy ulicy Długosza w Nowym Sączu. Dyrekcja otrzymała wiadomość, że w szkole został podłożony ładunek wybuchowy. O sprawie natychmiast została poinformowana policja i straż pożarna.

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, w budynku przebywało kilka osób. Po rozmowie z dyrektorem okazało się, że plomby założone przy wejściu do budynku nie zostały naruszone. Alarm okazał się fałszywy. Sprawę wyjaśniają sądeccy policjanci. Jak udało nam się dowiedzieć, egzamin maturalny w tej szkole odbywa się zgodnie z planem.

Do podobnych sytuacji doszło w minionym tygodniu w kilku limanowskich szkołach. Na szczęście w każdym przypadku alarm okazał się fałszywy.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu