Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
03/03/2024 - 11:15

Zmarł znany i ceniony lekarz w Nowym Sączu. Pomógł wielu ludziom

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali śp. Bogdana Kalisza znanego sądeckiego lekarza. Człowieka życzliwego, oddanego bez reszty pacjentom. Bogdan Kalisz zmarł w wieku 89 lat.

Czytaj także: Co się działo przy Zajeździe Sądeckim? Sądeczanie przecierali oczy ze zdumienia [ZDJĘCIA]

Kolejny znany i ceniony lekarz ubył z grona sądeckich lekarzy i środowiska medycznego. Bogdan Kalisz zmarł 27 lutego.

Był nowosądeczaninem. Urodził się 11 sierpnia 1934 roku. Jak podaje Jerzy Leśniak w „Nowej Encyklopedii Sądeckiej” Bogdan Kalisz był absolwentem I LO im. J. Długosza w Nowym Sączu (1952) i Akademii Medycznej w Krakowie (1959 i 1961). Specjalistą medycyny przemysłowej.

Wspaniały lekarz, pracował w kilku sądeckich przychodniach

Pracował w pogotowiu ratunkowym w Krakowie oraz w Nowym Sączu. Od 1960 roku był lekarzem zakładowym ZNTK w Nowym Sączu, kierownikiem międzyzakładowej przychodni MPGKiM. Potem kierownikiem przychodni rejonowej nr 4, następnie Międzyzakładowego Ośrodka Medycyny Pracy. Był także redaktorem „Nowosądeckiego Kuriera Chorych”. Działaczem NSZZ „Solidarność”.

Był człowiekiem miłym, życzliwym, oddanym bez reszty pacjentom. Oni cenili Go za profesjonalne podejście do chorego.

Czytaj także: Nowy Sącz długo czekał na takiego patrona. Jego imię nosi kolejne rondo

Czytaj także: Odpust ku czci św. Kazimierza w Nowym Sączu i Kaziukowe Serca. Niewiele potrzeba, by pomóc innym [ZDJĘCIA]

Zmarłego odprowadzono wczoraj na miejsce wiecznego spoczynku. Bogdan Kalisz spoczął na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu.

Rodzinie zmarłego redakcja „Sądeczanina” składa kondolencje.

([email protected], fot. IM, źródło: J. Leśniak „Nowa Encyklopedia Sądecka”), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu