Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
26/06/2014 - 21:53

Złote i Diamentowe Gody w sądeckim Ratuszu. Gratulacje!

W nowosądeckim Ratuszu miął miejsce jubileusz Złotych i Diamentowych Godów par małżeńskich. Osiem związków małżeńskich świętowało wczoraj (26 czerwca) jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a jedna z nich obchodziła rocznicę 60-lecia.
- Od dostojnych jubilatów można i trzeba się uczyć, czym jest istota małżeństwa - mówił prezydent Ryszard Nowak. - Są oni też wzorem dla młodych ludzi i skarbnicą doświadczeń, bo im się udało stworzyć trwałe związki.

Jubilatom, wśród których byli Teresa i Stefan Broszkiewiczowie, Stanisława i Tadeusz Chwastowie, Bogumiła i Mieczysław Grucelowie, Irena i Stefan Jasińscy, Stefania i Jan Porębscy, Zofia i Wincenty Potoczkowie, Łucja i Mieczysław Stańczykowie, Janina i Adam Straubowie oraz Krystyna i Julian Wójcikowie gratulacje oraz życzenia przekazała również kierownik USC Małgorzata Antkiewicz-Wójs.

Wielu dalszych szczęśliwych dni przeżytych w zdrowiu, miłości, wzajemnym szacunku i radości życzył prezydent Nowak jubilatom, obchodzącym w ratuszu Złote i Diamentowe Gody, po czym wręczył dostojnym gościom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.
Na zakończenie uroczystości solenizanci otrzymali pamiątkowe dyplomy, albumy i kwiaty.

Występ uświetnił recitalem fortepianowym Leszek Langer. W spotkaniu uczestniczyli krewni i przyjaciele bohaterów uroczystości.

A naszym Czytelnikom receptę na długie i udane małżeństwo zdradzili Łucja i Mieczysław Stańczykowie, tworzący udany związek od 60 lat. Ona jest emerytowaną nauczycielką, on natomiast oficerem LWP, w stanie spoczynku. Wychowali dwójkę dzieci. Mają pięcioro wnuków.

- Trzeba sobie wzajemnie ustępować - mówili Stańczykowie - oraz rozumnie ułożyć sobie życie.

(rob)
Fot. własne

 


Dziękujemy za przesłanie błędu