Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
04/03/2021 - 16:05

Zima znowu naciera na Sądecczyznę. "Bestia z północy" już po nas idzie

Sprawdzają się prognozy synoptyków. Wraca zima, która tym razem zaatakowała z północy. Na Sądecczyźnie jeszcze dzisiaj mamy ostatni podmuch wiosny, ale w nocy zaatakuje nas śnieg. I znowu zrobi się zupełnie biało i zimno.

Po fali ciepła, którym cieszyliśmy się w ubiegłym tygodniu znowu będzie nawrót zimy. Sprawdziły  się prognozy synoptyków, którzy  tym razem zapowiedzieli atak bestii z północy. To właśnie w czwartek  przychodzi załamanie pogody. Najdłużej ciepła i ładna pogoda utrzymuje się na południu.  Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  w Nowym Sączu po godzinie czternastej termometry pokazywały 12 stopni Celsjusza.

Czytaj też Sądecka budowa na hektarach. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było [ZDJĘCIA]  

Niestety i nas dotknie zima. Bestia z północy zaatakuje po trzeciej w nocy.

-Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm – ostrzega  krakowskie Biuro Prognoz Meteorologicznych. Wedle zapowiedzi synoptyków padać będzie do piątku, do piętnastej.    

Czytaj No nie! Po bestii ze wschodu idzie do nas bestia z północy

Jak twierdzą z kolei meteorolodzy z serwisu fanipogody.pl, do Europy i Polski nadciągnie jeszcze mróz. - Prognozy pogody mówią o dwucyfrowym mrozie w górach. W Europie będą regiony, gdzie mróz będzie naprawdę siarczysty – wieszczą synoptycy.

Czytaj też Mają we wsi pod ziemią wielkie bogactwo i zalali to betonem [ZDJĘCIA] 

Kulminacja chłodu wedle obecnych wyliczeń modeli przypadnie na 6-8 marca. Wtedy to w całej Polsce chwyci mróz. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu