Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
27/08/2020 - 13:10

Zastępca wójta i sekretarz gminy Łabowa. Ile zarabia Sławomir Rybarski?

Sławomir Rybarski pracuje w urzędzie gminy Łabowa od poprzedniego roku. Zajmuje stanowisko zastępcy wójta oraz sekretarza gminy Łabowa. Niedawno w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się jego oświadczenie majątkowe za poprzedni rok. Sprawdzamy, ile zarabia prawa ręka Marty Słaby.

Sławomir Rybarski, fot. UG Łabowa

Jak co roku, zgodnie z wymogiem ustawowym samorządowcy muszą przedstawić swoje oświadczenia majątkowe. Może je sprawdzić każdy na stronie wybranej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej.

O zarobkach Marty Słaby, wójta gminy, pisaliśmy tutaj: Tyle zarabia najważniejsza kobieta w gminie Łabowa

Sławomir Rybarski jest zastępcą wójta oraz sekretarzem gminy Łabowa. Do Łabowskich urzędników dołączył w styczniu w 2019 roku. Ile udało mu się zarobić?

Zastępca wójta ma zaledwie 2,5 tysiąca złotych oszczędności wraz z małżonką oraz ponad 10 tysięcy dolarów amerykańskich jako współwłasność z tatą. Posiada dom o powierzchni 130 metrów kwadratowych, wyceniony na 300 tysięcy złotych. Ma również dwie działki: jedną budowlaną o powierzchni 0,64 hektara oraz tą, na której stoi dom - 0,20 ha. Grunt wyceniony został łącznie na 840 tysięcy złotych. Zarówno dom, jak i działki są tylko po części własnością Rybarskiego - dzieli je z tatą.

Sekretarz gminy ma również, wspólnie z małżonką, mieszkanie o powierzchni 55 metrów kwadratowych. Jego wartość wynosi 210 tysięcy złotych. Jeździ dwoma samochodami: Seatem Mii z 2012 roku oraz czteroletnim Audi A4. Razem z małżonką spłacają trzy kredyty: w tym na mieszkanie i samochód.

Sławomir Rybarski był członkiem zarządu w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Nowym Sączu do 9 stycznia 2019 roku. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym, z tego tytułu uzyskał w poprzednim roku ponad 80 tysięcy złotych. Dodatkowo, umowa o dzieło z Krajowym Biurem Wyborczym w Nowym Sączu, przyniosła mu niecałe 1,5 tysiąca złotych.

Nieco więcej niż w sądeckim MPK udało mu się zarobić w łabowskim urzędzie gminy. W poprzednim roku zarobił niewiele ponad 84 500 złotych. Patrząc na zarobki Kazimierza Gizickiego, wiceburmistrza Starego Sącza, to całkiem skromna kwota. Ile zarabia prawa ręka Jacka Lelka, czyli zastępca burmistrza? (PS) Fot. UG ŁabowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)