Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
17/03/2021 - 19:20

Zapraszamy do uczestnictwa w Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Już dzisiaj

Już w czwartek 18 marca rozpoczyna się tegoroczna, dziewiąta edycja Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne odbywać się ono będzie online. Wydarzenie to cieszy się zawsze olbrzymim zainteresowaniem środowiska medycznego, służy poprawie świadomości zdrowotnej mieszkańców Sądecczyzny oraz wymianie informacji i doświadczeń pomiędzy pracownikami ochrony zdrowia.

Tegoroczne seminarium zapowiada się niezwykle ciekawie. O idei tego wydarzenia z Jerzym Bochyńskim, wiceprezesem Fundacji Sądeckiej rozmawia Tomasz Kowalski, redaktor naczelny portalu „Sądeczaninin.info” i miesięcznika „Sądeczanin”.IX edycja Seminarium „O zdrowiu Sądeczan” będzie się odbywało online do 26 marca. Na portalu Sadeczanin.info czytelnicy i słuchacze będą mogli przeczytać i wysłuchać rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa w tym roku szczególną uwagę chcielibyśmy poświęcić zagadnieniom związanym z zachorowaniem i konsekwencjami z jakimi mierzą się pacjenci po przebytej chorobie COVID-19.

W tegorocznym wydarzeniu wezmą więc udział eksperci z dziedziny pulmonologii, kardiologii, neurologii, diabetologii, psychiatrii i psychologii oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zapraszamy do śledzenia portalu Sądeczanin w dniach trwania Seminarium.  

Wydarzenie to od dziewięciu lat organizuje Fundacja Sądecka. Wpisało się ono już na trwałe w życie Nowego Sącza i regionu. Dlaczego Fundacja Sądecka organizuje Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”?

- Wydarzenie to, jest w pewnym sensie kontynuacją tego, co jest prezentowane na Forum Ekonomicznym. Jest częścią programu realizowanego podczas Forum pn. „Forum Ochrony Zdrowia”. Chcieliśmy, aby elementy, które pojawiają się w trakcie Forum Ekonomicznego były również dostępne dla czytelników „Sądeczanina”, dla Sądeczan. Także kierowały nami też inne elementy. Zależało nam na poprawie świadomości zdrowotnej mieszkańców Sądecczyzny. Seminarium „O zdrowiu Sądeczan” jest też doskonałą płaszczyzną wymiany doświadczeń z pracownikami ochrony zdrowia – mówi wiceprezes Jerzy Bochyński.

Pozwoli to, jak zaznacza wiceprezes Bochyński lepiej i sprawniej zorganizować służbę zdrowia na Sądecczyźnie. - W tym roku skupiliśmy się na kwestiach związanych z pandemią koronawirusa, a przede wszystkich na skutkach tej choroby, która dotykać może pacjentów z innymi chorobami – dodaje wiceprezes Fundacji Sądeckiej. – Dlatego taki, a nie inny dobór ekspertów, którzy wezmą udział w tegorocznym Seminarium.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do uczestnictwa online w tegorocznym Seminarium i wysłuchania ciekawych rozmów z wybitnymi ekspertami i autorytetami medycznymi.

Już jutro  zaprezentujemy pierwszą z kilku rozmów. „O powrocie do zdrowia po COVID-19” z prof. dr hab. Andrzejem Falem, kierownikiem Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, prezesem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego rozmawia red. Iga Michalec.

Program i tematyka tegorocznego Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”:

  • prof. dr hab. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Zdrowia PublicznegoPowrót do zdrowia po COVID-19
  • prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prezes elekt Polskiego Towarzystwa NeurologicznegoCOVID-19 a problemy pacjentów neurologicznych.

POZ w nowej rzeczywistości - panel dyskusyjny z udziałem:
Elżbieta Fryżlewicz - Chrapisińska -  Dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Anna Czech -  Prezes Małopolskiego Związku Pracodawców ZOZ  i dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. 
Izabela Kucharska -  Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego
Katarzyna Kucia - Gancarczyk – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie
Lek. Anna Olech -  Kierownik NZOZ "PRAXIS" Sp. z o.o. w Nowym Sączu                                

  • Krzysztof Saczka - Główny Inspektor Sanitarny: Główny Inspektorat Sanitarny w dobie pandemii Covid - 19                  
  • Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski. dyrektor Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej  - Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy: COVID-19 a pacjenci z problemami kardiologicznymi.                     
  •  Tomasz Niewiadomski - wiceprezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów: Fizjoterapia pacjentów z COVID-19
  • dr hab. n. o zdr. Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny: Prognozy dotyczące rozwoju epidemii oraz korzyści ze szczepień.      
  • prof. dr hab. n. med. Janusz Heitzman - pełnomocnik ds. psychiatrii sądowej przy Ministerstwie Zdrowia, profesor nadzwyczajny Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: COVID-19 a zdrowie psychiczne Polaków
  • Artur Mazurek, zastępca Dyrektora ds. dochodów w Oddziale ZUS w Nowym Sączu:  Jakie wsparcie z ZUS można uzyskać w ramach Tarczy Antykryzysowej? 

Zapraszamy również do głosowania w VI Plebiscycie Medycznym









Dziękujemy za przesłanie błędu