Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
29/09/2022 - 14:50

Zapłaciła 3000 złotych za węgiel. Nie uwierzycie, co stało się potem

Znalazła w internecie bardzo korzystną ofertę sprzedaży węgla po okazyjnej cenie. Nie zastanawiając się ani chwili, skontaktowała się ze sprzedawcą, zamówiła 5 ton towaru i wpłaciła 3 tysiące złotych zaliczki. Dopiero po kilku dniach zorientowała się, że została oszukana.

Oszustwo przy zakupie węgla 

Policjanci ostrzegają przed super okazjami przy zakupie węgla. Oszuści wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Obecnie węgiel na zimę to produkt deficytowy i droższy niż w ubiegłych latach. Nic więc dziwnego, że każdy szuka korzystnej oferty sprzedaży, a gdy taka się pojawi, to robi wszystko, aby szybko i w dobrej cennie pozyskać produkt.

Zobacz też Dramatyczny wypadek na budowie. Pracownik spadł z dużej wysokości [ZDJĘCIA] 

Podobnie postąpiła mieszkanka powiatu nowotarskiego, która na początku września znalazła w internecie na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży węgla w bardzo okazyjnej cenie. Kobieta sprawdziła opinie o sprzedającym, ale nie znalazła na jego temat ani negatywnych, ani pozytywnych opinii. Skontaktowała się więc ze sprzedającym i uzgodniła warunki zakupu pięciu ton węgla.

Straciła 3 tysiące złotych

Sprzedawca poinstruował ją, że zanim otrzyma zamówiony towar, musi wpłacić zaliczkę w wysokości 3 tysięcy złotych.

- Sprzedający przekonywał ją, że niejednokrotnie został oszukany, dlatego w pierwszej kolejności żąda zaliczki od klientów. Kupująca niczego nie podejrzewając, wpłaciła na wskazane konto 3 tysiące złotych. Kiedy umówiony okres 1,5 tygodnia na dostawę minął, zaniepokojona skontaktowała się ze sprzedawcą. Mężczyzna oświadczył, że żadnego przelewu nie otrzymał i wyłączył telefon – informuje podkom. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

Zobacz też Policyjna akcja przed "Europą". Wiemy, co było w podejrzanej paczce [FILM, ZDJĘCIA] 

Zdenerwowana kobieta ponownie sprawdziła w internecie opinie o sprzedawcy i znalazła kilka negatywnych komentarzy sugerujących oszustwo. Dopiero wtedy zrozumiała, że dała się nabrać i zgłosiła sprawę w komendzie.

- Apelujemy o ostrożność przy zakupie opału przez internet. To już kolejny przypadek oszustwa „na węgiel” na terenie powiatu nowotarskiego. Uważajmy na tak zwane super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Nie dajmy się oszukać – apeluje rzeczniczka nowotarskiej policji. ([email protected] Fot. Ilustracyjna arch. Sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu