Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
14/06/2014 - 08:00

Wypoczywaj aktywnie, odkrywaj Beskid Wyspowy

Wspólne wędrówki po szlakach, kulinarne przygody, występy, koncerty i wiele innych ciekawych atrakcji - startuje największa impreza turystyczna nie tylko w Małopolsce, ale także całej Polsce - "Odkryj Beskid Wyspowy". Początek w najbliższą niedzielę 15 czerwca. Turystyczne wędrówki możemy rozpocząć od zdobywania magicznego Grodziska, skrywającego wiele tajemnic sięgających średniowiecza.
W ramach całej akcji planowanych jest 15 wędrówek w tym 3 nocne na Ćwilin, Luboń Wielki, Miejską Górę w Limanowej.
Udział we wszystkich wędrówkach i wydarzeniach jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Na Grodzisku zainaugurujemy zdobywanie Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy", który będzie prawdziwym wyzwaniem dla turystów albowiem liczy 320 km i 53 "wyspy". Został on wytyczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Po przejściu go w ciągu 16 dni piechurzy zdobędą złotą odznakę, a w dowolnym czasie srebrną.

20-22 czerwca 2014 roku ośrodki przygotowały ofertę "Weekend za pół ceny" , oraz przez cały rok specjalną ofertę noclegów z 20-procentową zniżką. Szczegóły na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl/.

Forum Gmin Beskidu Wyspowego, organizator wszystkich wydarzeń, zaprasza także w lipcu na cykl imprez pod nazwą II Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Lachów.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego 14 września w Kasinie Wielkiej odbędzie się IV Festiwal Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka".

(jg) Fot.: www.odkryjbeskidwyspowy.pl/
 


Dziękujemy za przesłanie błędu