Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
05/10/2017 - 11:10

Wójt Łabowej: Rodzinie ofiary nie potrzeba pomocy materialnej, tylko świętego spokoju!

Od tragicznej śmierci kobiety w Łabowej, której sprawcą był pijany kierowca, minęło już kilka dni. Sensacyjna sprawa wzbudza spore zainteresowanie, a wiele osób ma chęć, aby jakoś włączyć się w pomoc dzieciom ofiary. Czy to jest naprawdę konieczne? Jak powiedział nam Marek Janczak, wójt Gminy Łabowa, rodzina potrzebuje tylko świętego spokoju!

- Ja rozumiem, że zapewne wiele z osób wydzwaniających do tej rodziny czy oferującym im swoje wsparcie chce dla nich dobrze, ale niestety przynosi to odwrotny skutek. Oni są tym wszystkim zmęczeni, chcą mieć już święty spokój i skupić się na sprawie mającej rozstrzygnąć kwestię prawnej opieki nad dziećmi. To dla nich najważniejsze - wyjaśnił  Marek Janczak.

Zobacz: Pijany, który zabił matkę sześciorga dzieci, trafił już do aresztu!

- Dzieciom niczego nie brakuje! Mają gdzie spać, nie potrzeba im dodatkowego jedzenia, odzieży czy obuwia. Są pod opieką dziadków i najbliższej rodziny. Wspiera ich szkoła, parafia, ośrodek pomocy społecznej, lokalni przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. My jako gmina również czuwamy nad tym, aby otoczyć ich taką opieką, jakiej w danym momencie wymagają. Nie potrzeba zatem organizować dla nich zbiórek i tego typu działania.  Należy dać im spokój - dodał wójt.

Zobacz: Sprawca wypadku w Łabowej zabił matkę sześciorga dzieci. Miał we krwi 1,74 promila alkoholu

- Bardzo proszę, aby zamieścić na Państwa portalu moje słowa, które jeszcze raz powtórzę. Rodzina potrzebuje teraz tylko i wyłącznie świętego spokoju, więc zamiast wydzwaniać do nich czy narzucać pomoc wedle własnego uznania, po prostu trzeba uszanować ich prywatność - podsumował w rozmowie z portalem "Sądeczanin" Marek Janczak.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)