Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 kwietnia. Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
25/12/2021 - 11:25

Wigilia w Muszynie:mieszkańcy kolędowali i pokazywali swoje talenty całej Polsce

Muszynę w wigilię świąt Bożego Narodzenia (24 grudnia) odwiedziła telewizja śniadaniowa. Dzięki temu widzowie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie dowiedzieli się o tradycjach, zwyczajach i obyczajach Beskidu Sądeckiego.

W ramach świątecznej trasy, w wigilię telewizja śniadaniowa zawitała do Muszyny. Na udekorowanym rynku uzdrowiska nad Popradem, od rana rozbrzmiewały kolędy oraz melodie regionalne w wykonaniu kapel i zespołów folklorystycznych.

W specjalnym namiocie gospodynie pokazywały, jak lepi się tradycyjne pierogi i tworzy ozdoby choinkowe. Nie zabrakło również stoisk z wyrobami artystycznymi. Między nimi przechadzał się św. Mikołaj, który chętnie fotografował się nie tylko z dziećmi, ale również dorosłymi.

Dzięki wigilijnemu spotkaniu w Muszynie, widzowie nie tylko w Polsce, ale i na świecie poznali przysmaki sądeckiej kuchni oraz dowiedzieli się o tradycjach, zwyczajach oraz obyczajach Beskidu Sądeckiego. Dowiedzieli się też, że w sąsiedniej Piwnicznej tkane są największe rękawice świata.

Od samego rana mieszkańcy nie tylko grali, śpiewali, ale pokazali swoje niezwykłe talenty. Niektórzy z nich od lat uczestniczą w konkurencjach rakiet taśmowych, a za swoje osiągnięcia otrzymują medale.

- Nasi mistrzowie świata w lataniu precyzyjnym szybowcowym, mają takie same medale - podkreślił Bartłomiej Tokarczyk, który zaprezentował rakiety.

Ogrody sensoryczne to jedna z wielu atrakcji Muszyny. Pobudzają one zmysły wzroku, węchu, słuchu i dotyku. I właśnie stąd, z Suchej Góry, która po raz pierwszy rozbłysła tysiącami iluminacji, prognozy pogody przekazywała Diana Kautz.

- Jest tutaj wiele świetlnych iluminacji i one pięknie wyglądają za dnia, ale najpiękniej prezentują się po zmroku-mówiła pogodynka.

Program telewizji śniadaniowej z wigilijnego, muszyńskiego rynku na żywo prowadził energetyczny duet dziennikarzy: Ewa Drzyzga i Piotr Wojtasik.

(MK) fot. aut. 







Dziękujemy za przesłanie błędu