Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
10/06/2021 - 13:50

Wieża widokowa na Eliaszówce zamknięta. Trwa remont

Do soboty, 12 czerwca wejście na wieżę widokową na Eliaszówce jest wzbronione. Gmina właśnie prowadzi niezbędne prace konserwacyjne. Jaki będzie ich zakres i ile to będzie kosztować?

Wieża na Eliaszówce w remoncie. Ile to będzie kosztować?

Wieża na Eliaszówce wybudowana została jeszcze za czasów urzędowania burmistrza Edwarda Bogaczyka. W zeszłym roku gmina przeprowadziła pierwszy gruntowniejszy remont obiektu od czasu oddania go do użytku w 2013 roku.

Na szczęście ekspertyzy biegłych były bardzo optymistyczne. Prace można było wtedy ograniczyć do konserwacji i dokręcenia elementów metalowych: śrub, których jest aż 1500 i łączników i do zabezpieczenia i pomalowania środkiem zabezpieczającym przed wpływem warunków atmosferycznych podestów i górnych części schodów. Kosztowało to 8 tysięcy złotych. Wykonawca miał też odsłonić i zabezpieczyć betonowy fundament wieży. A burmistrz Dariusz Chorużyk podkreślał wtedy, że po zarezerwowaniu kolejnych środków w budżecie samorząd będzie remont kontynuować.

Dziś wieża jest znów zamknięta i tak będzie do soboty 12 czerwca łącznie. Jakie roboty prowadzone są tym razem? – Tym razem remont ograniczy się do malowania całej konstrukcji specjalną farbą do konserwacji drewna i kosztować będą prawie 14 tysięcy złotych – informuje Elżbieta Polakiewicz z UMiG w Piwnicznej-Zdroju. I tym razem padła deklaracja, że w miarę kolejnych środków gmina będzie dalej działać. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UMiG)Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku