Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
14/01/2018 - 08:45

Wiesława Borczyk i Marek Pławiak. Jakie korzyści czerpią z tej współpracy?

Czy to będzie kolejny rok udanego, jak dotąd, mariażu powiatowego samorządu i Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku? Szefowa organizacji Wiesława Borczyk i starosta Marek Pławiak podpisali porozumienie o kontynuacji współpracy.

Tak jak w latach poprzednich, powiatowy samorząd zapewni  Uniwersytetowi Trzeciego Wieku pomieszczenia. Udzieli też merytorycznego wsparcia przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność. Stowarzyszenie pomoże z kolei przy opracowaniu sądeckiej polityki senioralnej.

Czytaj też Idzie dobry czas dla 50 plus na rynku pracy?

- Powiat od lat wspiera działalność Uniwersytetu, doceniając wagę tego, jak wiele dobrego jego działalność przynosi seniorom - podkreśla starosta Marek Pławiak. - Dzięki uniwersytetowi są stale aktywni, ciekawi świata i nowinek technologicznych. Poszerzają swoje horyzonty.

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. W obecnym roku akademickim w zajęciach bierze udział blisko 400 słuchaczy.

Czytaj też Małopolska się starzeje. Czas na srebrną gospodarkę?

- Polska należy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie – przypomina Wiesława Borczyk. - W naszym kraju mieszka już ponad dziewięć milionów ludzi po 60. roku życia. To aż 23 procent populacji. Ta statystyka pokazuje jak ważna jest aktywizacja seniorów.

W tym roku Starostwo Powiatowe chce wydać przewodnik turystyczny "Sądecczyzna dla Seniora". Dwadzieścia przykładowych tras, zawierających cenne wskazówki dla osób w wieku 60 plus, opracują sami seniorzy.

Jm źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu