Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
09/04/2024 - 13:55

Wiemy, kto zagra w słynnym Sokoliku. Turniej Complex Cup rozstrzygnięty [WIDEO] [ZDJĘCIA]

To były dwa dni wielkich piłkarskich emocji. Na obiektach ANS w Nowym Sączu rozegrany został turniej Complex Cup. Zwycięska drużynę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych w finale. Okazała się nią Akademia Piłkarska Sanok, która w nagrodę zagra w czerwcu w słynnym Sokoliku.

Turniej Sokolika już w czerwcu

Już w czerwcu odbędzie się kolejny turniej Sokolika. Do Starego Sącza ponownie przyjadą młodzi zawodnicy z najlepszych szkółek piłkarskich w Europie. W tym roku swój udział potwierdziły już takie tuzy europejskiego futbolu, jak FC Barcelona, Paris Saint Germain, Liverpool FC czy Borussia Monchengladbach.

Kto z nimi zagra? Chętnych jest wielu, a liczba miejsc ograniczona. Rozstrzygnięcia poznajemy zatem podczas turniejów eliminacyjnych. Jeden z nich - Complex Cup - odbywał się w ostatni weekend.

Od kilku już lat organizuje go Dunajec Nowy Sącz. Tym razem o jedno miejsce premiowane awansem do turnieju głównego rywalizowało 36 zespołów z Polski oraz Słowacji.

W ciągu dwóch dni na obiekcie ANS przy ulicy Kościuszki rozegranych zostało 120 spotkań. Zawodnicy strzelili w nich aż 804 gole! W wielkim finale zmierzyło się Zagłębie Sosnowiec z Akademią Piłkarską Sanok. 

Znamy zwycięzcę turnieju Complex Cup

Ostatecznie, po serii rzutów karnych, wygrał zespół z województwa podkarpackiego. Zdobył tym samym puchar ufundowany przez sponsora głównego turnieju - firmę Complex ze Starego Sącza. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Sandecja Nowy Sącz.

Turniej odbył się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza - Ludomira Handzla. W jego imieniu pamiątkowe medale i puchary wręczał prezes spółki NOVA - Krzysztof Krawczyk.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Władzom Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu za przekazanie obiektu na czas trwania zawodów, firmom: Complex Dariusz Konieczny  ze Starego Sącza, Inex-Muszyna Skarb Życia, Piekarnii-Cukiernii Tęgoborze, Piekarnii NIKA Józef - wymieniają organizatorzy.

- Podziękowanie też za ogromne zaangażowanie dla rodziców rocznika 2014, którzy przed, w trakcie i po turnieju czuwali nad tym aby zawodnikom i trenerom niczego nie brakowało. Dziękujemy za pomoc w organizacji i sprawach porządkowych trenerom i zawodnikom klubu Dunajec, którzy stanowili obsadę sędziowską - dodają.

Dodajmy, że losowanie grup turniejowych do “Sokolika” zaplanowane zostało na 23 maja. Patronem medialnym wydarzenia był portal “Sądeczanin”.  ([email protected], fot.: Adrian Maraś, turniej Complex CUP, wideo: Klakcreative)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego

Turniej Complex Cup
To były dwa dni wielkich piłkarskich emocji. Na obiektach ANS w Nowym Sączu rozegrany został turniej Complex Cup. Zwycięska drużynę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych w finale.


Dziękujemy za przesłanie błędu