Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
01/03/2024 - 00:05

Wielkie zmiany w sądeckiej policji! Komendant przenosi się do Warszawy [ZDJĘCIA]

Czwartek był niezwykle uroczystym dniem dla sądeckiej policji. Po prawie czterech latach pracy na stanowisku komendanta miejskiego insp. dr Krzysztof Dymura przenosi się do Warszawy. Jego obowiązki przejmie teraz mł. insp. Adam Bukański

Zmiany w sądeckiej policji

Takie uroczystości nie zdarzają się często. Insp. dr Krzysztof Dymura, kierujący od maja 2020 roku sądecką policją przenosi się do Warszawy. Po tym jak dostał awans, podejmie pracę w Komendzie Głównej Policji. Z tej okazji odbyła się w czwartek uroczysta zbiórka.

Wśród gości pojawił się m.in. insp. Rafał Leśniak – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Odczytane zostały rozkazy o odwołaniu insp. Dymury i powierzeniu obowiązków komendanta jego dotychczasowemu I zastępcy – mł. insp. Adamowi Bukańskiemu. Następnie, zgodnie z ceremoniałem, komendant Dymura, pożegnał się ze sztandarem jednostki.

- To dla mnie wzruszający i radosny dzień, bo kolejny Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu awansuje. Profesjonalizm i zdolności przywódcze komendanta Dymury zostały docenione, bo teraz będzie swoją służbę kontynuował w Komendzie Głównej Policji. Z drugiej strony to też smutny dzień, bo żegnamy komendanta, który bardzo dobrze zapisał się w historii sądeckiej jednostki - mówił insp. Leśniak, życząc dalszych sukcesów.

Komendant Dymura rozpoczyna pracę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie

Krzysztof Dymura podkreślał, że przyszło mu kierować jednostką w trudnym czasie pandemii koronawirusa, wybuchu wojny na Ukrainie czy ciężkiej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, ale mimo tego osiągała dobre wyniki, a na Sądecczyźnie było bezpiecznie. Dziękował również władzom samorządowym, sądom, prokuratorom oraz kolegom policjantom i pogratulował swojemu następcy. Odebrał też gratulacje od policjantów i pracowników komendy.

- W swoich działaniach, jako komendant, postawiłem na ciągłe podnoszenie jakości policyjnej pracy, ale także na dbanie o dobrą atmosferę pracy, co moim zdaniem przyniosło dobre efekty. Uważam, że w czasie tych 4 lat służby w trudnych, kryzysowych czasach, ani ja, ani moi podwładni i współpracownicy, nie zmarnowaliśmy czasu i skutecznie wykorzystaliśmy wszystkie szanse pozwalające podnosić poziom bezpieczeństwa mieszkańców i turystów goszczących na Sądecczyźnie. Szanowni państwo, jak mówi przysłowie „kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu”, więc przyszedł czas na mnie, aby podjąć kolejne wyzwanie zawodowe. Od jutra podejmuję służbę w Komendzie Głównej Policji, ale oczywiście czas spędzony na Sądecczyźnie zawsze zostanie w moim sercu - przekonywał komendant Dymura.

Nowy szef sądeckiej policji

Obowiązki szefa sądeckiej jednostki będzie pełnił teraz mł. insp. Adam Bukański. Służbę w policji rozpoczynał w 1990 roku. Od początku związany był z pionem prewencji. Zastępcą komendanta był od 2019 roku. 

- Mam świadomość, jak trudne zadanie przede mną stoi. Zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, ale też i turystów, którzy licznie odwiedzają nasz region jest dla mnie priorytetem, dlatego dołożę wszelkich starań, żeby działania podejmowane przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu zmierzały do tego, by poziom był jak najwyższy. Pragnę zapewnić, że będę robił wszystko, żeby kontynuować dzieło komendanta Dymury. Liczę również na dobrą współpracę z samorządami, instytucjami i podmiotami, które mają na uwadze bezpieczeństwo publiczne - podkreślał mł. insp. Adam Bukański.

Gratulacje komendantowi Dymurze złożyli również prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel oraz starosta nowosądecki - Marek Kwiatkowski. Obaj podkreślili, że współpraca układała się bardzo dobrze. ([email protected], fot.: KMP Nowy Sącz, źródło: KMP Nowy Sącz)

Zmiany w sądeckiej policji
Po prawie czterech latach pracy na stanowisku komendanta miejskiego insp. dr Krzysztof Dymura przenosi się do Warszawy. Jego obowiązki przejmie teraz mł. insp. Adam Bukański


Dziękujemy za przesłanie błędu