Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
14/12/2019 - 09:40

Wiatr był tak silny, że w Starym Sączu przewrócił przyczepę z reklamą

Sprawdziły się ostrzeżenia synoptyków. Nad naszym regionem mocno powiało. Wiatr nie poczynił co prawda większych szkód, ale strażacy nie narzekali na brak pracy. Kilka razy byli proszeni o pomoc w usunięciu skutków silnego wiatru.

Silny wiatr dał się wczoraj we znaki sądeczanom. Strażacy kilka razy byli proszeni o pomoc. W Małej Wsi w gminie Chełmiec usuwali drzewo, które spadło na linie energetyczne. W Nowym Sączu na ulicy Sienkiewicza zabezpieczali budynek, na którym naderwana została blacha. Z kolei na ulicy Starodworskiej drzewo znajdujące się w pobliżu drogi stwarzało zagrożenie dla ludzi.

Zobacz też Wieje 165 km na godzinę, a w nocy szykuje się u nas jazda bez trzymanki

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 18 na obwodnicy Starego Sącza, gdzie na skutek gwałtownego wiatru przewróciła się przyczepa, która była ciągnięta za samochodem. Auto uderzyło w barierę. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Przez godzinę droga była zablokowana w obydwu kierunkach. Strażacy pomogli postawić przyczepę na koła, a następnie usunęli z drogi części, które odpadły z pojazdu. Na tym zakończyli trwającą przez godzinę akcję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ 

RG [email protected], Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)