Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
04/04/2021 - 10:05

Wandale zniszczyli, wierni odnowili. Kapliczka wygląda piękniej niż zwykle

Mamy bardzo dobre wieści dla mieszkańców osiedla Wojska Polskiego w Nowym Sączu. Zniszczona przez wandali kapliczka u zbiegu ulic Rokitniańczyków i św. Rity jest już odnowiona.

Wandale zniszczyli, wierni odnowili. Kapliczka wygląda piękniej niż zwykle

Zobacz też: Nowy Sącz: to już nie przypadek. Ktoś systematycznie niszczy zabytkowe kapliczki

Niezależnie od naszego światopoglądu, takie incydenty jak zniszczenie, celowe, z premedytacją wspomnianej zabytkowej kapliczki zawsze oburzają. A przynajmniej powinny oburzać. Dlatego dziś z tym większą radością oznajmiamy – kapliczka została odnowiona, szyba zabezpieczająca figurkę Matki Boskiej jest wymieniona, sama figurka na pewien czas zastąpiona krucyfiksem też już wróciła na miejsce.

Wandale zniszczyli, wierni odnowili. Kapliczka wygląda piękniej niż zwykle

Zobacz też: Stary Sącz przejmuje zabytkową kaplicę św. Jana Nepomucena!

Przedwczoraj odbyło się nawet z tej okazji plenerowe nabożeństwo a odprawiający je duchowny podziękował w imieniu wiernych tym, którzy wyłożyli pieniądze, czas i zaangażowanie, by to miejsce znów wyglądało tak jak dotychczas. Wspomniał też o „przemianie serc” licząc na to, że sprawcy zniszczenia zrozumieli albo zrozumieją swój błąd. Najważniejsze jest to, że kapliczka została odnowiona przed świętami wielkanocnymi a dalej przed majówkami, które zawsze przyciągają w to miejsce całe rzesze sądeczan również z innych osiedli. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu