Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
27/01/2022 - 15:10

W Sączu PiS przed KO i Konfederacją. Nasi politycy komentują sondaż wyborczy

Trwa okres, w którym odpoczywamy od wyborów. Te najbliższe czekają nas dopiero w 2023 roku. Wybierzemy wtedy samorządowców i posłów. Jak na ten moment wygląda poparcie dla poszczególnych partii w Nowym Sączu. Możemy się tego dowiedzieć z sondażu przeprowadzonego przez „Lokalną Politykę”. Zebraliśmy komentarze sądeckich przedstawicieli partii.

Mimo że wybory odbywają się raz na kilka lat, słupki z poparciem dla poszczególnych partii prezentowane są cały czas. W większości przypadków dotyczą skali ogólnopolskiej. Zdarzają się jednak także sondaże regionalne.

To właśnie tego typu badanie, na skalę Nowego Sącza, przeprowadziła „Lokalna Polityka”. Jego wyniki są bardzo ciekawe. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, na które chęć oddania głosu zadeklarowało 37,16 % badanych.

Drugie miejsca zajęła Koalicji Obywatelska (21,04%), a trzecie – Konfederacja (13,75%). Próg wyborczy przekracza również Lewica (6,4%) i Polskie Stronnictwo Ludowe (6,2%). W sondażu uwzględniona została także Agrounia (3,43%). Frekwencja według badania wyniosłaby 51,54%.

Zebraliśmy komentarze przedstawicieli wszystkich partii, które uzyskały wynik powyżej 5 proc. Znajdują się na kolejnych stronach.Dziękujemy za przesłanie błędu