Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
20/08/2022 - 11:25

Uwaga! Rozkopią Aleje Piłsudskiego. Sprawdź organizację ruchu

Już od poniedziałku, 22 sierpnia ruszają roboty związane z przebudową odcinka Al. Piłsudskiego od wiaduktu kolejowego do ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Jak będzie wyglądała organizacja ruchu?

Jak uprzedza Miejski Zarząd Dróg w specjalnym komunikacie: - W związku z tym z ruchu zostanie wyłączona jezdnia Al. Piłsudskiego prowadząca w kierunku ul. Nawojowskiej od ul. Kamiennej. Natomiast jezdnia od strony os. Zawada w kierunku centrum Nowego Sącza będzie drogą dwukierunkową.

I teraz najważniejsze - dojazd do punktów handlowych - tzw. cegielni Zawada - będzie zachowany poprzez zjazd do sklepu Biedronka.

Zobacz też: Jak królewski przywilej mówi: Starosądecki Jarmark Rzemiosła się zbliża

- Będziemy robić wszystko, by utrzymać przejezdność a jednocześnie sprostać wszystkim wymogom technologicznym – podkreślał dyrektor MZD Adam Konicki kilka dni temu. Zastrzegł jednak też, że pierwszy tydzień robót może być najbardziej newralgiczny i w tym czasie kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i nastawić na dodatkowe, przejściowe, komplikacje.

Przypomnijmy przy okazji, że w ramach inwestycji powstaną dwa nowe ronda - tradycyjne u zbiegu z ulicą Nawojowską i turbinowe na skrzyżowaniu z Kamienną. Odcinek drogi między rondami będzie miał nową nawierzchnię, będzie nowa nitka ścieżki rowerowej, nowe chodniki i oświetlenie i funkcjonalne zatoczki autobusowe. Zgodnie z założeniami prace mają się zakończyć do końca tego roku. A kiedy się zaczną? 22 lub 23 sierpnia.

Inwestycja kosztować będzie ok 12,54 mln zł a termin wykonania prac - koniec tego roku - jest napięty, bo wynika z konieczności rozliczenia dotacji pozyskanej od państwa. ([email protected] Fot.: MZD)Dziękujemy za przesłanie błędu