Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
24/09/2018 - 15:40

Udana licytacja na rzecz budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

3200 złotych zebrano podczas licytacji, która odbyła się w ramach sobotniego koncertu charytatywnego Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Pogranicznicy zagrali na rzecz budowy pomnika Józefa Piłsudskiego.

Podczas koncertu licytowane były różne przedmioty między innymi dzieła sztuki przekazane przez znane osobistości. Koncert i licytację prowadził Janusz Michalik, aktor i reżyser Teatru Robotniczego w Nowym Sączu. Można było stać się właścicielem obrazu artysty plastyka Józefa Pogwizda oraz Bogumiły Kałużny.

Prezydent miasta Ryszard Nowak ofiarował między innymi statuetki przedstawiające budynek Sejmu i Pałacu Prezydenckiego w Warszawie oraz orła w koronie w złotej ramie

Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej poprowadził pierwszy kapelmistrz major Leszek Mieczkowski. Śpiewali soliści Natalia Zabrzeska i Wacław Wacławiak.

Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie odsłonięty na skwerze nieopodal Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu 28 października br. Jak już informowaliśmy ciągle trwa zbiórka pieniędzy  na ten cel. Brakuje jeszcze 200 tysięcy złotych.

i.michalec@sadeczanin.info, źródło i fot. UM w Nowym Sączu

Licytacja na budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego
Licytacja na budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego


Dziękujemy za przesłanie błędu