Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
22/09/2020 - 07:55

Trwa Dzień Bez Samochodu w Nowym Sączu. Zostaw auto, jedź MPK za darmo

Europejski Dzień Bez Samochodu to proekologiczna akcja, która ma na celu ograniczenie ilości spalin w miastach. Aby zachęcić kierowców do zostawienia samochodu w garażu, miasta oferują w tym dniu darmową komunikację miejską. Tak jest też w Nowym Sączu.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Sądeczanin

Zobacz także: Klasyki dla fanów motoryzacji i nie tylko. Zlot Zabytkowych Pojazdów w Nowym Sączu

W autobusach i tramwajach w Krakowie czy Warszawie nie uda się dzisiaj skasować biletu, bo wszystkie kasowniki są zaklejone i nie działają. 22 września to Europejski Dzień Bez Samochodu, z tej okazji miasta w całej Polsce chcą zachęcić kierowców do poruszania się po mieście transportem publicznym.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu również przygotowało dla kierowców bezpłatne przejazdy z okazji tego wyjątkowego dnia. Możemy spokojnie zostawić samochody na parkingu lub w garażu. Wystarczy, mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny pojazdu i przejazd MPK mamy za darmo.

Czytaj także: Dzięki interwencji Sądeczanina MPK zmieniło rozkład jazdy

Dzień Bez Samochodu to okazja, żeby pokazać mieszkańcom, że komunikacja miejska nie jest taka zła. Jeśli zrezygnujemy z samochodów jadąc do pracy, urzędu czy sklepu, dbamy nie tylko o Ziemię, ale i o swój czas. Mniej samochodów to przede wszystkim mniej spalin w mieście oraz mniej korków. A wy zostawiliście dziś swój samochód w domu? (PS)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)