Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
30/10/2023 - 06:35

Takich miejsc powinno być jak najwięcej. Zobaczcie, co budują w Nowej Wsi [ZDJĘCIA]

Obiekt powinien zacząć działać już w kwietniu 2023 roku. W Nowej Wsi w gminie Łabowa kończą właśnie budowę Centrum Aktywizacji Społecznej. Co jeszcze zostało do zrobienia?

Łabowa: pięć miesięcy i ten most ma być już gotowy!

Byliśmy na placu budowy w piątek. Właśnie trwały roboty przy zagospodarowaniu otoczenia a w środku przy kładzeniu posadzki. To będzie wyjątkowe miejsce. Przy bocznej drodze, w zaciszu niedaleko Kamienicy powstaje połączenie biblioteki dla młodszych i starszych, która wyposażona będzie we wszystkie multimedialne udogodnienia ze świetlicą z aneksem kuchennym, tak by można tu było organizować najróżniejsze spotkania integrujące lokalną społeczność. Wszystko – łącznie z węzłem sanitarnym – dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, bez żadnych barier architektonicznych. 

Łabowa: taka maleńka wieś, a tu rośnie takie cudo. Jest czego zazdrościć [ZDJĘCIA]

Na dachu są panele fotowoltaiczne a całość wykonana jest z ekologicznych materiałów. Wójt Marta Słaby nie kryje, że ma ogromną nadzieję, że to będzie prawdziwe centrum kulturalno – towarzyskie okolicy. – Będą tu mogły działać nasze Koła Gospodyń Wiejskich, będą mogli się prezentować nasi lokalni artyści, będzie gdzie organizować spotkania autorskie. Marzy mi się, żeby wiosną i latem na zewnątrz stały stoliki przy których będzie można wypić kawę czy herbatę i porozmawiać czy poczytać – nie kryje satysfakcji z inwestycji wójt Marta Słaby.

Przypomnijmy, że na realizację przedsięwzięcia gmina Łabowa pozyskała 1 300 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Takich miejsc powinno być jak najwięcej. Zobaczcie, co budują w Nowej Wsi
Obiekt powinien zacząć działać już w kwietniu 2023 roku. W Nowej Wsi w gminie Łabowa kończą właśnie budowę Centrum Aktywizacji Społecznej. Co jeszcze zostało do zrobienia?


Dziękujemy za przesłanie błędu