Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
17/12/2018 - 10:00

Stuknęło im 55 lat. Huczny jubileusz Zespołu Regionalnego "Sądeczanie"

Aż trudno uwierzyć, że już ponad pół wieku tańcem i śpiewem rozsławiają region. Zespołowi Regionalnemu "Sądeczanie" stuknęło 55 lat. Urodziny były huczne, pełne gratulacji i życzeń na kolejne dekady.

To jeden z najbarwniejszych zespołów regionalnych Sądecczyzny, który kultywuje  lachowską kulturę i tradycje naszego regionu. Trudno uwierzyć, że Zespół Regionalny "Sądeczanie" obchodzi swoje 55. urodziny. Jubileusz, świętowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu był huczny, a "Sądeczanie"  dali prawdziwy popis podczas wspaniałego koncertu.

Były też życzenia od przyjaciół i licznie zgromadzonych gości.

- Składam serdeczne gratulacje dla obecnych i byłych członków zespołu - mówił nowosądecki starosta Marek Kwiatkowski. - Wasz zapał, umiłowanie tradycji i folkloru ziemi sądeckiej jest godny podziwu i naśladowania. Swą pracą świadczycie o unikalności i niezwykłości naszego regionu. Sprawiacie, że tradycja naszych ojców jest wciąż żywa i zdobywa serca młodych pokoleń, wiążąc je na zawsze z Sądecczyzną.

Dziękując za wkład w kultywowanie i promocję tradycji lachowskiej oraz wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego Sądecczyzny starosta Marek Kwiatkowski uhonorował Złotym Jabłkiem Sądeckim Halinę Pierzchałę, Barbarę Zalewską i Andrzeja Stacha.

Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali Edyta Golonka, Natalia Żurowska, Zenon Kosmydel, Marta Poradowska, Andrzej Gomułka i Piotr Ubrański. Z okazju jubileuszu starosta wręczył też zespołowi promesę o wartości 3 tysięcy złotych. Słowa podziękowania skierował do Ireny Pabisz – kierownika zespołu.

(oprac.Jm) źródło. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Tak świętował jubileusz 55-lecia Zespół Regionalny Sądeczanie
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu