Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
13/06/2018 - 20:05

Stary Sącz: Trzeba aż wziąć urlop, żeby tu porozmawiać o bezpieczeństwie?

19 czerwca ma się odbyć spotkanie mieszkańców gminy Stary Sącz z policjantami z Komisariatu Policji w Starym Sączu oraz samorządowcami. Cel? Wielkiej wagi, bo dyskusja o bezpieczeństwie. Tyle, że pora spotkania taka, że wielkiej frekwencji raczej nie będzie. O co chodzi?

Gdy rozmawialiśmy z sołtysem Barcic Dolnych Przemysławem Mairerem o kradzieży kamer z tutejszego monitoringu wspomnieliśmy również o spotkaniu mieszkańców z policjantami. Sołtys podziela opinię, że podobne debaty są bardzo potrzebne, ale ma zastrzeżenia do sposobu ich organizacji.

Zobacz też: Barcice Dolne: Ukradli kamery z gminnego monitoringu! Gmina da na nowe?

- Biorąc pod uwagę, że spotkanie będzie o godzinie 11. do południa, przypuszczam, że frekwencji nie wiadomo jakiej nie będzie. Wszyscy narzekają, że jest źle, ale są ludzie, którzy rzeczywiście chcieliby o tym porozmawiać,  uczestniczyć w takim spotkaniu, ale pracują. Dojazd z pracy na przykład z Nowego Sącza różnie wychodzi. Ja osobiście muszę specjalnie wziąć urlop żeby na to spotkanie przyjść a przecież nie każdy ma taką możliwość. Nie wiem, czy podobne spotkania nie powinny być organizowane o godzinie nawet 16. czy 17. – dzieli się swoimi wątpliwościami Mairer i trudno nie przyznać mu racji.

Czy jest szansa żeby przesunąć godzinę rozpoczęcia debaty na popołudnie? Uwagi sołtysa przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Starym Sączu. Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu