Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
10/05/2019 - 13:50

Stary Sącz: Trakt św. Kingi znów w przebudowie. Chodnik pójdzie dalej

Gmina Stary Sącz wybrała już firmę, która będzie kontynuować przebudowę Traktu św. Kingi. Mieszkańców, którzy od dłuższego czasu o to wnioskowali, na pewno ucieszy informacja, że droga zostanie też wyposażona w oświetlenie.

W ogłoszonym przez gminę jeszcze w kwietniu przetargu wzięły udział trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na kwotę ok. 1 mln 49 tys. a najdroższa na 1 mln 470 tys. Ostatecznie samorząd wybrał tę pierwszą, złożoną przez firmę ZIBUD z Kamienicy.

Pierwszy etap przebudowy Traktu św. Kingi i ulicy Papieskiej zakończył się w październiku zeszłego roku. Wtedy Trakt został poszerzony, powstała wzdłuż niego ścieżka rowerowa oraz większe niż do tej pory zatoki parkingowe wzdłuż ogródków działkowych. Wykonawcą była ta sama firma, czyli ZIBUD a prace kosztowały około 6 mln. 740 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz: Trakt św. Kingi i Papieska do sprawdzenia?

Teraz przebudowywany zostanie odcinek od przejazdu kolejowego wzdłuż boiska sportowego i murów klasztornych do miejsca, gdzie zaczyna się podejście pod klasztorną bramę. Zakryty zostanie również rów melioracyjny. – Droga zostanie poszerzona, powstanie piękny i wygodny deptak, który połączy się z drogą prowadzącą do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka” – obrazuje Jacek Lelek.

Prace ruszą dopiero w połowie czerwca już po piłkarskim Turnieju Sokolika.

ES [email protected] Fot.: radny Sławomir Szczepaniak / archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu