Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
31/03/2024 - 18:25

Stary Sącz: strażacy z Przysietnicy dostaną nowy wóz bojowy. Cena zwala z nóg

Udało się – jednostka OSP z Przysietnicy z gminy Stary Sącz znalazła się na liście beneficjentów projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego “Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna”. Oznacza to, że przysietniccy strażacy już niebawem będą mieli nowe auto.

Pojazd – przynajmniej w założeniach ma kosztować aż 1,2 mln złotych! Przyznajcie sami, to naprawdę pokaźna kwota. Na szczęście członkowie OSP w Przysietnicy zakwalifikowali się do otrzymania wspomnianego wyżej bonu opiewającego na 780 000 zł, czyli 65 procent wartości auta. Pozostałe 420 000 zł dołoży z własnego budżetu starosądecki samorząd. A stawka jest naprawdę wysoka, bo to nowiutki fabrycznie średni samochody ratowniczo – gaśniczy typu GBARt z napędem 4×4 i zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów. 

Stary Sącz: ten skrót doprowadza część kierowców do szewskiej pasji! Też z niego korzystacie?

– Cieszymy się, że Gmina Stary Sącz wspólnie z samorządem województwa może wspierać swoje OSP. To będzie kolejny po OSP w Barcicach średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla naszej jednostki w ostatnim czasie – komentuje burmistrz Jacek Lelek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu