Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
28/10/2018 - 10:45

Stary Sącz: jest kasa na rowerowe centrum dla najmłodszych!

Tuż obok Przystani Rowerowej obok trasy rowerowej EuroVelo w Barcicach powstanie już niebawem Miasteczko Rowerowe. Miejsce, gdzie najmłodsi cykliści będą mogli nauczyć się przepisów drogowych.

Niby każde dziecko uczy się znaczenia znaków drogowych i zasad bezpieczeństwa w szkole, ale by ta wiedza rzeczywiście się utrwaliła najlepiej zweryfikować ją w praktyce. Takie były założenia samorządowców ze Starego Sącza, gdy składali na ręce zarządu Województwa Małopolskiego  wniosek o dofinansowanie projektu budowy w  Barciach Miasteczka Rowerowego.

Inwestycja oszacowana jest na 332100 zł i już wiadomo, że pomoc z województwa wyniesie 166 050 zł – decyzje o przyznaniu dotacji zapadły 23 października.

Zobacz też: Most na Popradzie gotowy. Odbiór już w najbliższy wtorek!

- Inwestycje w rekreację, w ścieżki rowerowe, w place zabaw i małą architekturę w sołectwach to rzeczy, które traktujemy poważnie – mówi burmistrz Jacek Lelek. - Miasteczko rowerowe będzie świetnym uzupełnieniem istniejących inwestycji i bezpiecznym miejscem, gdzie dzieci będą mogły zetknąć się z przepisami ruchu drogowego.

Co bardzo ważne i wygodne dla opiekunów małych rowerzystów Miasteczko powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie trasy rowerowej EuroVelo 11, tuż przy Przystani Rowerowej w Barcicach. Zaraz obok jest już plac zabaw, wiata i scena. Tym samym rodziny i grupy zorganizowane dostaną do dyspozycji prawdziwe centrum wypoczynku na świeżym powietrzu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu