Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
04/08/2017 - 15:35

Stary Sącz: Dodatkowe patrole policji pilnują porządku w mieście

Po otrzymaniu informacji od pana Krzysztofa, naszego czytelnika mieszkającego w Starym Sączu, przyjrzeliśmy się sprawie nocnych imprez i hałasów na placu zabaw, przy blokach na osiedlu Słonecznym. Sprawę weryfikowaliśmy na policji, teraz u zastępcy burmistrza.

- Jestem mieszkańcem osiedla słonecznego w Starym Sączu. Obok bloków mamy plac zabaw dla dzieci oraz boisko. Wieczorami odbywają się tam często alkoholowe libacje. Krzyki, śpiewy, ogólnie uciążliwy hałas. Na drugi dzień po tym, jest tam mnóstwo śmieci i butelek, które często są porozbijane - wyjaśnił nam czytelnik.

Sprawdziliśmy jak na całą sprawę zapatruje się starosądecka policja. Szczegółowych danych nie udało nam się uzyskać.

-  Na każde zgłoszenie, które do nas dociera, zawsze reagujemy - powiedział oficer dyżurny.

Więcej światła na całą sprawę rzucają słowa Kazimierza Gizickiego, zastępcy burmistrza.

- Po ukazaniu się Państwa artykułu sprawdziliśmy na miejscu, jak wygląda teren przy placu zabaw. Wiemy o tym, że czasami młodzież organizuje sobie tam imprezy, są wakacje i ładna pogoda, więc wieczorami się tam gromadzą. Zresztą w innych częściach miasta również, co roku właściwie występuje to samo zjawisko. Nie mamy zamiaru tego jednak bagatelizować - argumentował przedstawiciel władz miasta.

- Jednym z działań, jakie udało nam się podjąć w tej kwestii, było po prostu sfinansowanie dodatkowych partoli policji. Mamy w mieście zaobserwowane miejsca, gdzie dochodzi do różnych wydarzeń, w których należy interweniować i częściej bywają tam funkcjonariusze - dodał w rozmowie z naszym portalem Kazimierz Gizicki

Zobacz też: Nocne imprezy w Starym Sączu. Mieszkańcy narzekają na hałas!

Przedstawiciel władz miasta gotów jest na to, aby likwidować pojawiające się problemy mieszkańców.

- Poważnie podchodzimy do problemów naszych mieszkańców. Nie da się jednak wszystkiego na raz zrobić, nie o każdej sprawie też dociera do nas informacja, ale jeśli już ją otrzymujemy, to staramy się dokładnie wszystko sprawdzić i w miarę możliwości znaleźć najlepsze rozwiązanie - zakończył zastępca burmistrza.

Michał Śmierciak ([email protected]) Fot. KMB w NS.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)