Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
02/08/2017 - 15:05

Nocne imprezy w Starym Sączu. Mieszkańcy narzekają na hałas!

W sąsiedztwie bloków mieszkalnych, grupa osób urządza sobie wieczorne huczne imprezy. Zaalarmował nas tym tematem nasz czytelnik, którego mocno ta sprawa zaniepokoiła.

- Jestem mieszkańcem osiedla słonecznego w Starym Sączu. Obok bloków mamy plac zabaw dla dzieci oraz boisko. Wieczorami odbywają się tam często alkoholowe libacje. Krzyki, śpiewy, ogólnie uciążliwy hałas. Na drugi dzień po tym, jest tam mnóstwo śmieci i butelek, które często są porozbijane - opowiedział pan Krzysztof.

Mieszkańcy osiedla tracą już cierpliwość do nocnych imprez na placu zabaw.

- Teren jest co prawda ogrodzony, ale ktoś wyrwał furtkę i teraz można sobie wchodzić, kiedy tylko ma się na to ochotę. Może uda się wreszcie coś z tym zrobić – dodał czytelnik.

Lokalna policja zapewnia, że nie bagatelizują tych wydarzeń. Nawołuje o zgłaszanie wszelkich przypadków łamania prawa, w tym konkretnym przypadku spożywania alkoholi  i uszkodzenia mienia.

-  Na każde zgłoszenie, które do nas dociera, zawsze reagujemy. Wszystkie informacje traktujemy poważnie. Ponadto polecam korzystanie z mapy zagrożeń, jest to aplikacja i za jej pomocą można oznaczyć niebezpieczne miejsce, wskazać również rodzaj popełnianych tam wykroczeń. To usprawnia nam działanie prewencyjne - powiedział nam oficer dyżurny komisariatu w Starym Sączu.

Michał Śmierciak ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)