Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
03/10/2018 - 11:00

Stary Sącz: aquapark, właśnie ogłoszono przetarg na budowę!

Stało się. Po prawie dwóch latach od oddania przez gminę lwiej części terenów starosądeckich stawów w prywatne ręce inwestor ogłosił przetarg na budowę całorocznego centrum turystyczno rekreacyjnego. Powstanie kompleks basenów, baza hotelowa i pole dla camperów.

Przypomnijmy. Już prawie dwa lata temu, na początku 2016 roku prywatny inwestor dostał około 2,5 hektara gminnego  terenu na starosądeckich stawach w dzierżawę na 30 lat. Warunki dzierżawy były wyjątkowo preferencyjne jednak radni zadecydowali o nich jednogłośnie. Warunkiem oddania terenu na tak długi czas było wybudowanie tutaj aqua parku z prawdziwego zdarzenia.

Starosądecki samorząd od wielu lat dąży do rozszerzenia swojej oferty turystycznej aby prywatny przedsiębiorca – miejscowa firma Remar - mogła skutecznie ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków unijnych trzeba było jednoznacznie uregulować kwestie prawa do gospodarowania gruntem.

Zobacz też: Stary Sącz: Będzie Centrum Rekreacji z Aquaparkiem!

Zabieg przyniósł efekty – już kilkanaście miesięcy później projekt „Nad Starosądeckim Stawem - budowa centrum turystyczno-rekreacyjnego w Starym Sączu” dostał dofinansowanie od marszałka województwa w wysokości 3 milionów, czyli na poziomie ok. 55 procent wartości całej inwestycji.

Gdy o realizację przedsięwzięcia pytaliśmy Marcina Golonkę, przedstawiciela inwestora w grudniu 2017 roku okazało się, że choć umowa na dofinansowanie jest już podpisana, to nie ma jeszcze pozwolenia na budowę.

Dziś mamy dla mieszkańców gminy zdecydowanie lepsze informacje. – Mamy już pozwolenie na budowę i już ogłosiliśmy przetarg. Inwestycja maksymalnie do trzech, czterech tygodni już powinna startować – mówi wspomniany Golonka.

Dopytujemy o zabezpieczenie finansowe inwestycji – od dłuższego czasu wszystkie gminy z naszego regionu mają problem z rozstrzygnięciem przetargów, bo oferty są zdecydowanie droższe od cen przyjętych w kosztorysach. Jednak Golonka na ten temat nie chce rozmawiać – już w czasie, gdy projekt był dopiero w fazie koncepcji zaznaczał zarówno w rozmowach z radnymi jak i portalem Sądeczanin.info, że inwestycję zrealizuje nawet wtedy, jeśli nie uda mu się otrzymać dofinansowania z zewnątrz. Wniosek? Finansowanie inwestycji jest zabezpieczone.

Golonka od początku zastrzegał również, że inwestycja ruszy w ciągu dwóch, trzech lat od podpisania z gminą umowy dzierżawy terenu.

Przy okazji przypomnijmy, co tu powstanie: Stary Sącz: To tu powstanie aquapark i pierwsze pole dla camperów

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info/Marcin Golonka 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu