Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
04/09/2019 - 19:30

Sprawca wypadku w Świniarsku trafił do aresztu. Prokurator postawił mu zarzut

Policja wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Nowym Sączu ustala, jak doszło do tragicznego wypadku w Świniarsku. Kierowca ciężarówki, który uderzył w autobus, usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Kierowca ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek w Świniarsku, usłyszał zarzut. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zarzuca mu spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Jak podaje Radio Kraków, mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 46-letniemu mieszkańcowi gminy Chełmiec grozi nawet 12 lat więzienia.

Zobacz też Wypadek w Świniarsku. Kilkanaście osób wciąż pozostaje w szpitalach

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w poniedziałek 2 września. Ciężarówka zderzyła się czołowo z autobusem. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Autobusem kursowym podróżowało aż 35 osób. W większości byli to uczniowie w wieku od 15 do 17 lat, którzy wracali z rozpoczęcia roku szkolnego. Samochodem podróżowały 2 osoby, a ciężarówką sam kierowca.

16 osób wciąż przebywa w pięciu szpitalach na terenie Małopolski. Stan kilku osób jest bardzo ciężki. Niestety nie udało się uratować 85-letniego mieszkańca Świniarska. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Nowym Sączu lekarze toczyli dramatyczną walkę o jego życie. Był długo reanimowany, ale nie udało się przywrócić akcji serca.

RG [email protected], Fot. OSP Brzezna, OSP NiskowaDziękujemy za przesłanie błędu