Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
03/03/2021 - 15:30

Słaby zasięg Play w Gródku nad Dunajcem. Czy w Rożnowie postawią nadajnik?

Mieszkańcy gminy Gródek nad Dunajcem zwrócili się do nas z prośbą o interwencję w sprawie słabego zasięgu w miejscowości Rożnów. Jaka jest szansa, aby operator postawił tam nadajnik? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z firmą Play.

Jeden z mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem napisał do nas wiadomość: - W Rożnowie jest problem z zasięgiem w sieci Play. Na terenie miejscowości ani nigdzie w okolicy nie ma ani jednego nadajnika tej firmy. Czy sieć ma w planach postawienie jakiegoś nadajnika w Rożnowie? Najbliższy znajduje się w Witowicach Dolnych, ale niestety jest słaby zasięg, ponieważ nierówne ukształtowanie terenu i liczne wzniesienia zagłuszają sygnał.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z operatorem komórkowym Play. Oto otrzymana odpowiedź: - W ramach swojej działalności operacyjnej P4 sp. z o.o. (operator sieci PLAY) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego – wyjaśnia ekspert ds. public affairs z sieci Play.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: już po sesji. Gmina zaopiekuje się porzuconymi zwierzętami

- Czasy globalnej pandemii, a w konsekwencji stanu epidemii na terenie Polski, jeszcze wydatnej podkreśliły rolę sprawnej i nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwe jest zdalne wykonywanie pracy, zapewniającej wielu rodzinom utrzymanie, prowadzenie lekcji na platformach do e-learningu czy też najważniejsze – czyli wezwanie pomocy medycznej, kiedy wymaga tego sytuacja.

Właśnie ta szczególna sytuacja powoduje, że jako operator dostajemy wiele apeli i listów od mieszkańców miejscowości z całej Polski, którzy proszą o zintensyfikowanie działań inwestycyjnych, nawet w miejscach, gdzie jeszcze niedawno można było spotkać głosy sceptyczne wobec rozwoju technologii bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych – dodaje.

Czy w Gródku nad Dunajcem pojawi się nowy nadajnik? - Obecnie w Rożnowie nie posiadamy jeszcze infrastruktury telekomunikacyjnej, ale zapewnianie wysokiej jakości usług głosowych i transmisji danych jest naszym priorytetem, w szczególności w lokalizacjach gdzie występuje obecnie brak wystarczającego zasięgu. Więcej szczegółów na temat planowanego rozwoju infrastruktury w Rożnowie będziemy w stanie podać w drugiej połowie roku. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu