Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
02/03/2021 - 13:00

Gródek nad Dunajcem: trwa sesja. Gmina zaopiekuje się porzuconymi zwierzętami

Dzisiejsza sesja ma bogaty porządek obrad. Najwięcej emocji budzą zwykle kontrowersyjne pytania radnych stawiane w ramach wolnych wniosków i problemy poruszane pod koniec posiedzenia. Czy tak samo będzie i tym razem?

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem zgromadziła dziś liczne audytorium. Marcowe obrady co roku wiążą się z koniecznością podjęcia uchwały związanej z wdrożeniem programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. W ten sposób rada każdej gminy wypełnia ustawowy obowiązek wynikający z przepisów o ochronie zwierząt.

Czytaj też: Zapnijcie biegające luzem psy na smycze! Gmina apeluje do mieszkańców

Niewykluczone, że dyskusji zostanie poddana także kwestia psów biegających luzem po okolicy, bez smyczy, kagańca i odpowiedniego nadzoru właścicieli. Zachowując się w ten sposób mieszkańcy działają lekkomyślnie, dopuszczając się wykroczenia, za które można dostać wysoki mandat.

Dziś spodziewamy się również niewielkich zmian w tegorocznym budżecie i wieloletniej prognozie finansowej uchwalonej na najbliższe lata. Co jeszcze wydarzy się na sesji? Obrady można obserwować w serwisie sądeczanin.info od godziny 13. Z przyczyn niezależnych od nas możliwe są chwilowe opóźnienia. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu