Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
26/03/2018 - 15:20

Setne urodziny Stanisławy Mokrzyckiej. Długowieczność zakodowana w genach [ZDJĘCIA]

Do grona sądeczan – stulatków dołączyła właśnie tegoroczna jubilatka Stanisława Mokrzycka z Nowego Sącza. Jaka jest jej tajemnica długowieczności? – Może taka, że nikomu w życiu nie życzyłam źle – śmieje się pani Stanisława.

Dzisiaj dostojną jubilatkę odwiedzili prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Małgorzata Antkiewicz-Wójs, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Z pospieszyli też przedstawiciele KRUS.

Pani Stanisława cieszy się  dobrym zdrowiem. Imponuje pogodą ducha.

Posypały się dzisiaj dla niej gratulacje i życzenia zdrowia i następnych lat w tak dobrej kondycji i samopoczuciu.

Jubilatka, oprócz życzeń obdarowana została kwiatami i pamiątkową akwarelą z wizerunkiem Bazyliki św. Małgorzaty. Otrzymała także listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta miasta Nowego Sącza.

- Z okazji wyjątkowego jubileuszu - Pani 100. Urodzin - proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne - pisze premier.

Pytana o tajemnicę swojej długowieczności pani Stanisława mówi o genach, ale też jeszcze o czymś.

- Nikomu w życiu nie życzyłam źle – zwierza się Jubilatka.

Stanisława Mokrzycka była dwukrotnie zamężna. Wychowała pięcioro dzieci (dwóch synów i trzy córki), które o mamie nie zapominają. Panią Stanisławą opiekują się jej córki - Lucyna i Ania. Młode pokolenie w rodzinie pani Stanisławy – wnukowie i prawnukowie rozrzucone jest po świecie. Kilka dni temu rodzina się powiększyła: w Anglii przyszły na świat bliźniaczki-praprawnuczki.

- Miałam bardzo dobre życie, tylko mąż poszedł na wojnę i tam stracił zdrowie – wspomina pani Stanisława.

Zmarł sześćdziesiąt lat temu, w wieku zaledwie czterdziestu ośmiu lat, zostawiając żonę z pięciorgiem dzieci. Na szczęście znalazł się inny dobry człowiek, z którym przeżyła kolejne lata.  Dziś zachowuje to, co najcenniejsze: miłość rodziny, nie najgorsze zdrowie i życzliwość dla świata.

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Stulatka Stanisława Mokrzycka
Stulatka Stanisława Mokrzycka


Dziękujemy za przesłanie błędu