Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
12/04/2021 - 17:40

Sącz: koniec z dowozem nietrzeźwych do komendy policji. Izba Wytrzeźwień działa

Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu znowu przyjmuje osoby nietrzeźwe. Kryzys został zażegnany. Osoby będące pod wpływem alkoholu, które trafią do tej placówki mają od początku kwietnia zapewnioną opiekę lekarza, albo felczera.

Czytaj także: Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu nie przyjmuje nietrzeźwych. Nie ma lekarza

Przypomnijmy, że Sądecka Izba Wytrzeźwień, która teraz jest działem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu nie przyjmowała osób nietrzeźwych od 15 lutego. Powodem był brak lekarza albo felczera, którzy pełniliby dyżur w tej placówce.

Przez kilka tygodni osoby nietrzeźwe z Nowego Sącza i gmin, które mają z MOPS w Nowym Sączu podpisaną umowę trafiały albo do miejsca zamieszkania, a jeśli nie było możliwości, by przekazać taką osobę wtedy była ona przewożona do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dlaczego tam?

Bo tam znajdują się pomieszczeniami dla osób zatrzymanych. Zanim jednak osoba nietrzeźwa została przewieziona do siedziby policji przy ul. Grottgera, zgodnie z obowiązującymi przepisami, musiała być przebadana przez lekarza, pod kątem tego czy jej stan zdrowia pozwala na umieszczenie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Była więc najpierw przewożona przez patrol policji do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Paraliżowało to pracę personelu medycznego oraz znacznie wydłużało czas oczekiwania ludzi znacznie bardziej potrzebujących pomocy. Angażowało to też dodatkowo policyjne patrole.

Od 2 kwietnia Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu przyjmuje znowu osoby nietrzeźwe.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020