Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
13/07/2020 - 05:20

Rośnie przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zwiększył przewagę do 51 procent poparcia. Jego rywal, Rafał Trzaskowski ma 49 procent. Tak wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu z 90 procent komisji wyborczych, ogłoszonego około godziny drugiej w nocy.

Przypomnijmy, że  według sondażu exit polls wykonanego przez pracownię Ibris dla TVP, Polsatu i TVN wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, który uzyskał 50,4 proc.  głosów. Rafał Trzaskowski otrzymał 49,6 proc. głosów.

czytaj też Andrzej Duda wygrał wybory! Ale wielka radość w sądeckim sztabie PiS  

Sondażownia Ipsos wyjaśniała, że 0,8 proc. to zbyt mała różnica, by wskazać zwycięzcę. Wynik byłby wiarygodny przy różnicy co najmniej 2 proc. głosów. Później, już po północy,  po zaprezentowaniu pierwszych sondaży late poll różnica głosów wzrosła do 1,6 pkt. proc.

Po północy opublikowano sondaż late poll z 50 proc. komisji. Wynikało z niego, że Andrzej Duda zwiększył swoją przewagą nad Rafałem Trzaskowskim

Po godzinie drugiej w nocy zostały podane badania late poll z 90 procent komisji wyborczych wskazuje na  przewagę 2 pkt. proc.

Czytaj też Bijemy rekord! Sądeckie górą w całej Małopolsce [AKTUALIZACJA]

Kiedy poznamy wyniki? Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że nie będzie podawać rezultatów cząstkowych tylko ostateczne, ze 100 proc. komisji. Wedle zapowiedzi możemy się ich spodziewać w poniedziałek wieczorem.  

Frekwencja według pierwszych szacunków wyniosła 68,9 proc.

[email protected] fot. R.GDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)