Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
07/11/2014 - 07:45

Rosjanie oburzeni niszczeniem pomnika w Nowym Sączu

Echem w Rosji odbiły się wydarzenia w Nowym Sączu . “Rossijskaja Gazieta” w artykule „Wandalizm zgodnie z prawem” napisała o tym, że mieszkańcy miasta chcą zniszczyć cmentarny pomnik żołnierzy radzieckich.
Dziennik zastanawia się kto będzie odpowiadała za naruszenie międzynarodowej umowy między Polską i Rosją z 1994 roku, która - jak podkreśla gazeta - gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim miejscom pamięci.

Jeśli cokolwiek zostanie zniszczone, będziemy się zwracać do władz Polski, aby przywróciły stan pierwotny – cytuje rzeczniczkę rosyjskiej ambasady w Warszawie “Rossijskaja Gazieta”.   

Władze zamiast zadbać o porządek w trakcie manifestacji, pospiesznie demontują te elementy, które mogą rozdrażnić prawicowe organizacje – dodaje gazeta.

Rosyjski dziennik napisał również o tym, ze że grupa polskich nacjonalistów chce przyjść z młotkami i zniszczyć te elementy, na których jest radziecka symbolika.

Władze zamiast zadbać o porządek w trakcie manifestacji, pospiesznie demontują te elementy, które mogą rozdrażnić prawicowe organizacje - pisze gazeta.

Rządowy dziennik przypomina, że nowosądecka policja już raz złapała wandali, którzy obrzucili monument jajkami. "Za niszczenie mienia publicznego grozi w Polsce do 5 lat więzienia" - podkreśla gazeta. 

(mika)

Źródło:polskieradio.pl 
fot. J.B
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020