Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
29/11/2019 - 13:15

Rekord ilości studzienek kanalizacyjnych. Stary Sącz podjął wyzwanie

Pisaliśmy o rekordowej ilości studzienek na jednej z sądeckich ulic. Czytelnik postanowił rzucić wyzwanie wskazując drogę w Starym Sączu, gdzie ta liczba jest większa.

Rzeczywiście, jedynie 53 studzienki na ulicy Wacława II, to zdecydowanie mniej niż 97 na starosądeckiej drodze Braterstwa Ludów, ale długość  jezdni również bardzo się różni. W pierwszym przypadku mamy jedynie 170 metrów, natomiast wskazanie czytelnika ma aż 800, przez co zmienia nam się gęstość montowania studzienek. Liderem nadal pozostaje ulica Wacława II.

Zobacz. Nowy Sącz miastem rekordów (2): nikt nie ma tylu studzienek na jednej ulicy

Zagadka ilości studzienek na tyle nas zaciekawiła, że zapytaliśmy o to w Sądeckich Wodociągach. Skąd taki wynik przy Wacława II? - Na tę ilość studzienek składają się ich trzy rodzaje. Jest kanalizacja sanitarna, deszczowa oraz kratki ściekowe do odprowadzania wody - wyjaśnia  Małgorzata Cygnarowicz.

- W wymienionym przypadku mamy zabudowę szeregową, czyli duże zagęszczenie budynków. Do każdego z nich zrobiony jest przyłącz, dzięki czemu w przypadku awarii możemy za pomocą studzienki łatwo rozwiązać problem bez konieczności niszczenia asfaltu lub chodnika - dodaje Cygnarowicz.

Rekord  na razie nie został pobity, ale być może gdzieś na Sądecczyźnie jest ulica, która wygra tę rywalizację.

[email protected]

Nowy Sącz miastem rekordów (2): nikt nie ma więcej studzienek na jednej ulicy
Pisaliśmy o pięciu przejściach dla pieszych na odcinku 170 metrów, ale znaleźliśmy kolejną ciekawostkę, jaką bez wątpienia jest ilość 53 studzienek na jednej, osiedlowej ulicy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)