Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/10/2012 - 22:27

Recykling w Mam Talent. Zamiast trzymać kciuki, ślijcie SMSy

Dziś o godz. 20. pierwszy półfinałowy odcinek popularnego programu stacji TVN. W konkursie o 300 tys. zł. zobaczymy znany nie tylko z łamów naszego portalu zespół Recycling Band. Chłopaki przygotowali kolejną muzyczną niespodziankę na swoich odpadowych instrumentach.
W Mam Talent zaprezentuje się dwóch nowosądeczan: Kamil Kędzierski i Piotr Bolanowski, którzy wchodzą w skład nietypowego zespołu - grającego na instrumentach z odpadów przemysłowych. Historia butlo-instrumentów pokazuje, że wyobraźnia i pasja potrafią wzbudzić zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Nietypowe hobby Kamila Kędzierskiego zwróciło uwagę wielu mediów: TVN, TVP1, TVP Kraków, Arte.TV, a nasz portal pisał o jego pasji jako pierwszy. Kiedy udało się stworzyć szereg instrumentów, uformowała się grupa Recycling Band, która aktualnie próbuje swoich sił w programie Mam Talent.
- Na początku małe sprostowanie, ponieważ pojawiły się głosy, że nie przyznajemy się do Nowego Sącza. Chcieliśmy temu zaprzeczyć, ponieważ każdy członek zespołu pochodzi z innego miasta i nie ma czasu w programie na wymienianie wszystkich miast, a zespół został założony w Krakowie. Pozdrawiamy wszystkich - mówi Kamil Kędzierski
- Zaczynamy jutro o godzinie 20, zagramy własną kompozycję, opartą o znany dyskotekowy temat - dodaje Piotr Bolanowski.
Podczas programu premierę będzie miał nowy instrument – Klawiszon, czyli 49-strunowy instrument klawiszowy, którego budowa zajęła 9 miesięcy.
- Z przyjemnością informujemy, że budowa została zakończona. Instrument ma na swoim koncie nawet już kilka prób. Oficjalna premiera odbędzie się podczas emisji półfinałowego odcinka Mam Talent. Do samego końca projekt był trzymany w ścisłej tajemnicy. Mamy nadzieje, że pobudziliśmy waszą wyobraźnią. Zdjęcia, szczegółowy opis oraz filmy zostaną umieszczone na stronie w momencie emisji programu - zdradza Kamil.
W programie Mam Talent Recycling Band zagra w składzie: Dominik Stankiewicz – „odpadowa” perkusja, Kamil Kędzierski – ButloGitara, Piotr Bolanowski – Klawiszon, Szymon Frankowski - ButloBas. W poprzednim programie panowie zagrali przebój Roberta Milesa „Children”, mimo że w swoim repertuarze mają zazwyczaj oryginalne kompozycje. Teraz czekamy na ich dobry występ i wsparcie telewidzów!

(JB)
Fot. archiwum zespołuDziękujemy za przesłanie błędu