Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/10/2020 - 14:10

Punktualność MPK pod kontrolą. Aplikacja śledzi każdy autobus na Sądecczyźnie

Stypendysta starosądeckiego samorządu i zarazem student AGH Dawid Liberda jest współtwórcą aplikacji, dzięki której zawsze znajdziecie interesujące Was połączenie autobusowe. Apkę można już ściągnąć za darmo na telefon.

Zobacz też:  Rozkład jazdy MPK to „kompletny bałagan”? Parę zmian by się przydało

CityTransit obsługuje Nowy Sącz i cały powiat nowosądecki. W aplikacji wyświetlają się na żywo, w czasie rzeczywistym, odjazdy wszystkich autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na terenie Sądecczyzny. Wystarczy tylko wybrać przystanek z listy albo wyszukać go na mapie i już będziemy wiedzieć, o której godzinie i w jakim kierunku odjeżdża najbliższy autobus.

Ba! Dostaniemy też informację o autobusach, które obsługują również inne przystanki w najbliższej okolicy - aplikacja poda nam ich nazwę i lokalizację - i będziemy wiedzieć, czy autobus trzyma się rozkładu czy z jakiś przyczyn kurs jest opóźniony.

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak wygodne jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy pasażerowie stale monitują, że w internetowym rozkładzie samego MPK informacje o objazdach, zmianie układu linii często pojawiają się z opóźnieniem albo wcale, lub są po prostu mało czytelne.

Zobacz też: Dzięki interwencji Sądeczanina MPK zmieniło rozkład jazdy

- CityTransit jest pomysłem, który powstał już kilka lat temu jako projekt szkolny. Aplikację stworzyliśmy razem z koleżanką z „Elektryka" Kasią Porębą, dziś studentką informatyki Politechniki Krakowskiej, opierając się na idei „od mieszkańców dla mieszkańców” – mówi Dawid Liberda.

Aplikacja miała swoją premierę w 2017 roku na konkursie Smart City zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk a jej działający prototyp pojawił się w 2019 roku na X Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie oraz na VIII Pikniku Naukowym w Zespole Szkół Elektryczno Mechanicznych nr 7 w Nowym Sączu.

Dziś z rozwiązania mogą już korzystać posiadacze wszystkich rodzajów tabletów i smartfonów a pobrać ją można - nieodpłatnie – ze sklepów Play i App Store. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu